| Autor: mikolaj

Sytuacja na rynku pasz - wysokie ceny śruty sojowej

Maj przyniósł spore rozczarowanie dla hodowców zwierząt. Śruta sojowa miała być dostępna i miała tanieć jednak rzeczywistość wyśrubowała ceny w okolice 2 tys. za tonę. Na pierwsze większe transporty kupującym przyjdzie poczekać do czerwca - podaje Agrobiznes.

Sytuacja na rynku pasz - wysokie ceny śruty sojowej

Podobnie rzecz ma się z tak popularną śrutą rzepakową. Tonę można kupić średnio po 1260 złotych, ale tylko z drugiej ręki.
 

  Agrobiznes Gospodarz.pl
Śruta    
sojowa 1950 - 1970 1930
- prognoza na czerwiec 1820 - 1880 -
rzepakowa 1250 - 1270 1190 - 1260

Podobne informacje płyną z analizy notowań prowadzonych na Gospodarz.pl, gdzie ceny przez nas zebrane także wskazują na relatywnie wysokie ceny na rynku.

Śledź notowania na Portalu Gospodarz.pl

Surowca jest niewiele, gdyż większość zakładów znajduje się w fazie przestoju technologicznego, co stanowi utrudnienie dla producentów chcących sprzedać ubiegłoroczne zbiory rzepaku. Tych z kolei przybywa, bo rzepak szybko się rozrasta, zapowiadając znaczne plony. Dodatkowo biorąc pod uwagę problemy niektórych firm bioetanolowych, może się okazać, że nie będzie gdzie sprzedać nasion i stawki wyraźnie spadną - informują eksperci TVP. Dlatego co bardziej zapobiegliwi już podpisują umowy kontraktacyjne, żeby wyjść na swoje.

  Agrobiznes Gospodarz.pl
Rzepak    
oferty sprzedaży 1940 - 2000 2000-2100
umowy kontraktacyjne 1670 - 1700 -


Śledź notowania na Portalu Gospodarz.plTagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!