| Autor: redakcja1

30 lat targów Agritechnica

Nowy rekord w roku 2015: Ponad 2.900 wystawców z 52 państw – Międzynarodowe jak nigdy dotąd – Motor innowacji dla rolnictwa i wiodące na świecie forum przyszłości branży agrarnej.

30 lat targów Agritechnica

Potrzeba indywidualnych projektów digitalizacji przedsiębiorstw
 

Digitalizacja produkcji wymaga indywidualnych koncepcji w celu osiągnięcia możliwie największych korzyści dla danego przedsiębiorstwa. 17 procent ankietowanych w Niemczech rolników wypracowuje obecnie zakładową koncepcję wykorzystania danych. Osiem procent ankietowanych ma już wypracowany projekt i zajmuje się digitalizacją procesów zakładowych. Wynika z tego, że łącznie jedna czwarta ankietowanych w Niemczech rolników realizuje już zakładową digitalizację. We Francji z koncepcji wykorzystania danych jako bazy do zakładowej digitalizacji korzysta już bądź też planuje taką koncepcję 23 procent, w Polsce 16 procent a w Wielkiej Brytanii 19 procent ankietowanych rolników.

 
Rozwiązania na bazie chmury obliczeniowej mają przy digitalizacji cały szereg zalet: Zapis danych nie powoduje wysokich kosztów a usługodawcy biorą na siebie ich przechowywanie, edytowanie i analizę. W ten sposób rolnicy bardziej intensywnie wykorzystują możliwości analizy danych zakładowych. Dodatkowo, przy odpowiedniej infrastrukturze, mają oni możliwość dostępu do danych z dowolnego komputera klienckiego. Ankietowani rolnicy są jednak sceptyczni w ocenie bezpieczeństwa danych: tylko 15 procent rolników w Niemczech i po 13 procent we Francji, Polsce i Wielkiej Brytanii jest zdania, że  chmury obliczeniowe gwarantują bezpieczeństwo danych. Wskazuje to wyraźnie na konieczność poprawy tego bezpieczeństwa przez usługodawców wzgl. wyraźniejszego niż dotychczas informowania użytkowników o tym, jaki jest status bezpieczeństwa ich danych. Na tle tak powszechnego sceptycyzmu bezpieczeństwo danych jest ważnym kryterium różnicującym w walce konkurencyjnej o klienta.
 
Młode pokolenie - Start w przyszłość

Imponującym jest, w jaki sposób młode pokolenie przyjmuje wyzwanie przyszłości i stawia czoła stojącym przed nim wymaganiom. Towarzystwo DLG odnotowuje ogromne zainteresowanie wszystkimi organizowanymi imprezami szczególnie właśnie ze strony młodego pokolenia rolników a także ich gotowość do "Startu w przyszłość“. Młodzi rolnicy poszukują informacji i doświadczeń pomocnych w nadaniu prawidłowego kierunku rozwoju dla siebie i swoich gospodarstw na następnych dziesięć do dwudziestu lat.

Swoją ofertą informacyjną przygotowaną na Young Farmers Day, który odbył się 12 listopada. Szczególny highlight stanowiła przewidziana na 12 listopada dla 6.000 uczestników impreza „Young-Farmers-Party“ w położonej obok terenu wystawowego hali TUI-Arena, na którą wszystkie bilety zostały wyprzedane.

 



Tagi:
źródło: