| Autor: redakcja1

30 lat targów Agritechnica

Nowy rekord w roku 2015: Ponad 2.900 wystawców z 52 państw – Międzynarodowe jak nigdy dotąd – Motor innowacji dla rolnictwa i wiodące na świecie forum przyszłości branży agrarnej.

30 lat targów Agritechnica

Ponadprzeciętny udział z zagranicy  
 

Ponadprzeciętny jest w tym roku udział zagranicy (56 procent). W porównaniu z rokiem 2013 wzrósł on raz jeszcze o około siedem procent. Spośród 1.627 przedsiębiorstw zagranicznych największa ilość rekrutuje się z Włoch (399 przedsiębiorstw), Niderlandów (133), Turcji (112), Francji (103), Chin (100), Austrii (71), Polski (70), Kanady (61), USA (52), Danii (47), Wielkiej Brytanii (45), Hiszpanii (45), Finlandii (40), Indii (38) i Szwecji (36). Duży przyrost w porównaniu z rokiem 2013 odnotowuje się z Włoch, Niderlandów, Turcji, Indii, Polski i Szwecji. Zwraca uwagę, że przyrost odnotowuje się prawie ze wszystkich uczestniczących państw. DLG ocenia to jako wyraźny sygnał, iż międzynarodowi producenci coraz częściej traktują Agritechnikę jako platformę umożliwiającą uzyskanie dostępu do światowych rynków zbytu. Dla DLG stanowi to równocześnie potwierdzenie skuteczności obranej strategii, obejmującej organizowanie w licznych państwach imprez fachowych oraz dalszą rozbudowę serwisu podróży, co między innymi znajduje też wyraz w 20 oficjalnych udziałach innych państw.


Agritechnica: Motor innowacji dla rolnictwa
 

Dla rolnictwa targi Agritechnica są najbardziej znaczącym motorem innowacji. Wynika to z ponad 300 nowości zgłoszonych przez wystawców w Towarzystwie DLG. Nowości te cechuje stały rozwój w dziedzinie elektroniki i technologii czujników. Wymienione dziedziny decydują dzisiaj w znacznej mierze o stopniu innowacyjności maszyn i systemów mających za zadanie, aby uczynić procesy pracy jeszcze bardziej wydajnymi, precyzyjnymi, przyjaznymi dla środowiska i oszczędnymi w kosztach. Trendowi w kierunku automatyzacji procesów w produkcji roślinnej towarzyszy rozwój inteligentnego oprogramowania, pozwalającego sprostać rosnącym wymaganiom wobec dokumentacji, gwarancji jakości, monitorowania pochodzenia i logistyki, zarządzania taborem i nadzoru maszyn, którego celem jest minimalizacja przestojów i kosztów naprawy. Rozwój ten w połączeniu z inteligentnym i prostym systemem zarządzania danymi prowadzi do powstawania struktur sieciowych, odzwierciedlających cały łańcuch procesowy od pola aż do konsumenta. Na targach Agritechnica prezentowana jest ogromna ilość tego rodzaju rozwiązań. Imprezy Agritechnica-Specials, jak na przykład „Smart Farming – Digital Cropping“, wskazują przy tym na aktualne kierunki rozwoju i trendy.

 
Systems & Components

Z tematem na topie „Future Farming“ wyszła na start pod dachem targów Agritechnica przeznaczona dla dostawców platforma „Systems & Components“. Tutaj goście targów uzyskają pełny obraz odnośnie innowacji, trendów i rozwoju w dziedzinie silników, hydrauliki, osi, napędów, kabin, elektroniki, części zamiennych i zużywalnych a także łatwego w obsłudze oprogramowania. „Systems & Components“ koncentruje się w tym roku głównie na czterech trendach w technologii: wydajność, niezawodność, bezpieczeństwo/ergonomia i ochrona środowiska/bilans ekologiczny (ślad węglowy).

 
Czytaj dalej na następnej stronie...



Tagi:
źródło: