Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Dobre prognozy zbiorów zbóż w sezonie 2014/2015

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W kwietniowym raporcie Strategie Grains nie dokonała większych zmian w prognozach zbiorów...

W kwietniowym raporcie Strategie Grains nie dokonała większych zmian w prognozach zbiorów zbóż w Unii Europejskiej w 2014 roku – podaje FAMMU/FAPA.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Całkowita unijna produkcja zbożowa w sezonie 2014/2015 jest aktualnie szacowana na 297,9 mln ton, czyli tylko o zaledwie 0,1 mln ton mniej niż w marcowym raporcie i o 1% poniżej zeszłorocznego wyniku.
 
Prognoza tegorocznych zbiorów pszenicy miękkiej w Unii została zmniejszona o 0,5 mln ton do 137,2 mln ton. Korekta została dokonana z uwagi na spodziewane negatywne skutki dla upraw pszenicy w krajach bałtyckich i Finlandii po pojawieniu się mrozu. Niemniej jednak w dalszym ciągu poziom produkcji będzie o 2% większy niż we wcześniejszym sezonie.
 
Natomiast prognozę unijnej produkcji jęczmienia zwiększono o 0,5 mln ton do 55,9 mln ton. Jest to o 6% mniej niż rok wcześniej. Zmiana szacunków uwzględnia większe od wcześniejszych oszacowań powierzchnie upraw: na Litwie, w Finlandii, Słowacji, Szwecji, na Węgrzech, w Czechach, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Te dodatnie korekty z nadwyżką zrekompensowały nieznaczne spadki areału w Niemczech i Francji.
 
Bez większych zmian pozostawiono prognozowaną wielkość zbiorów kukurydzy we Wspólnocie wynoszącą 65,1 mln ton. Produkcja tego gatunku byłaby o 1% większa w odniesieniu do poprzedniego roku. Za to minimalnie obniżono przewidywaną produkcję pszenicy twardej, bo o 0,1 mln ton do 7,5 mln ton, a podniesiono prognozę zbiorów żyta – o 0,1 mln ton do 8,7 mln ton.
 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Rynek zbóż w kraju (15.04.2018)
 • Rynek zbóż w kraju (15.04.2018)

  Na rynku krajowym w drugim tygodniu kwietnia 2018 r. ponownie zwiększyły się ceny monitorowanych zbóż. Zapraszamy do zapoznania się z cotygodniowym podsumowaniem sytuacji na krajowym i giełdowym...
 • Produkcja mięsa w Europie przesuwa się na wschód
 • Produkcja mięsa w Europie przesuwa się na wschód

  Przeobrażenia gospodarcze i polityczne powodują zmiany w każdej branży. Sektor mięsa w UE jest tego idealnym przykładem – stopniowo, ale nieustannie zmniejsza się produkcja w „starej UE”...
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • Podrożało masło
 • Podrożało masło

  Obecnie, za kostkę możemy zapłacić praktycznie dwukrotnie więcej niż rok temu. Co jest zatem główną przyczyną tak dużej zwyżki cen?
 • play Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%
 • Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%

  Końcówka sezonu zbioru zbóż charakteryzuje się zmniejszonym podażem ziarna i delikatnie rosnącymi cenami skupu. Na terenie Polski, ceny skupu zbóż konsumpcyjnych są większe o 20% w...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl