| Autor: redakcja1

Krajowe ceny zbóż w punktach skupu

W dniach 9-15 kwietnia bieżącego roku podrożały wszystkie gatunki zbóż.

Krajowe ceny zbóż w punktach skupu
W omawianym czasie pszenicę konsumpcyjną zbywano średnio po 884 złotych za tonę, a zatem o 3,3 procenta więcej niż tydzień wcześniej. W miesięcznym zestawieniu jest to 8 procentowy wzrost. Z kolei wobec roku wcześniejszego odnotowano niemal 9 procentową obniżkę.
 
W tym samym przedziale czasowym za tonę żyta konsumpcyjnego płacono 877 złotych, czyli o 2,1 procenta więcej niż w tygodniu poprzednim. Jednakże w odniesieniu do notowań sprzed miesiąca jest to 1,6 procentowy spadek, a w rocznym rozrachunku to o 10 procent więcej.
 
W analizowanym okresie kukurydzę zbywano przeciętnie za 852 złotego za tonę, a zatem o 3,1 procenta więcej niż w tygodniu poprzedzającym. W zestawieniu miesięcznym również odnotowano tendencję wzrostową, która wyniosła 9 procent. Natomiast w stosunku do tego samego okresu roku zeszłego, cena zmniejszyła się o 8 procent.
 
W połowie kwietnia tego roku wzrosła stawka za jęczmień paszowy i obecnie wynosi 869 złotych za tonę, gdzie tydzień wcześniej było to o 2 procent mniej. W porównaniu z miesiącem ubiegłym kosztuje on więcej o 9 procent. W zestawieniu rocznym jest to zwyżka o 11 procent.
 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!