| Autor: redakcja1

Krajowe ceny zbóż w punktach skupu

W dniach 16-22 kwietnia bieżącego roku potaniała kukurydza.

Krajowe ceny zbóż w punktach skupu
W omawianym czasie pszenicę konsumpcyjną zbywano średnio po 930 złotych za tonę, a zatem o 5,2 procenta więcej niż tydzień wcześniej. W miesięcznym zestawieniu jest to 13 procentowy wzrost. Z kolei wobec roku wcześniejszego odnotowano niemal 6 procentową obniżkę.
 
W tym samym przedziale czasowym za tonę żyta konsumpcyjnego płacono 877 złotych, czyli tyle samo co w tygodniu poprzednim. Jednakże w odniesieniu do notowań sprzed miesiąca jest to 1 procentowy spadek, a w rocznym rozrachunku to o 10 procent więcej.
 
W analizowanym okresie kukurydzę zbywano przeciętnie za 840 złotego za tonę, a zatem o 1,3 procenta mniej niż w tygodniu poprzedzającym. W zestawieniu miesięcznym odnotowano tendencję wzrostową, która wyniosła 11 procent. Natomiast w stosunku do tego samego okresu roku zeszłego, cena zmniejszyła się o 10 procent.
 
W analizowanym czasie wzrosła stawka za jęczmień paszowy i obecnie wynosi 890 złotych za tonę, gdzie tydzień wcześniej było to o 2,5 procenta mniej. W porównaniu z miesiącem ubiegłym kosztuje on więcej o 9 procent. W zestawieniu rocznym jest to zwyżka o 15 procent.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!