| Autor: redakcja1

Ponownie spadła ocena upraw kukurydzy i soi w USA

Opublikowany już po zamknięciu poniedziałkowej sesji w Chicago raport USDA pokazał pogorszenie kondycji zasiewów kukurydzy i soi w Stanach Zjednoczonych.

Ponownie spadła ocena upraw kukurydzy i soi w USA
Uśredniony wskaźnik stanu amerykańskiej kukurydzy spadł o 2%, a soi o 1% do odpowiednio 60% i 56% upraw zaliczonych do dwóch najlepszych kategorii.

W przypadku pszenicy jarej i jęczmienia zbiory są już mocno zaawansowane, stąd ceny zasiewów nie są już publikowane.
 
W sierpniowej prognozie USDA zapowiedział spadek produkcji pszenicy jarej o ponad 40% w porównaniu do poprzedniego roku (oznaczać to będzie poziom najniższy od 1988 roku).
 
Zbiory pszenicy jarej są zaawansowane w 77% w porównaniu do 55% - średnio. W przypadku jęczmienia zebrano już 72% areału w porównaniu do 63% - średnio.
 
Postępy i kondycja amerykańskich upraw (raport Crop Progress and Condition):

USA - kondycja upraw:
  • Kukurydza: 60% upraw zaliczono do dwóch najlepszych kategorii (-2% w ciągu tygodnia), w porównaniu do 64% przed rokiem;
  • Soja: 56% upraw zaliczono do dwóch najlepszych kategorii (-1% w ciągu tygodnia), w porównaniu do 69% przed rokiem;
Publikowane ostatnie oceny (przed tygodniem):
  • Pszenica jara (stanowi ok. 1/4 produkcji pszenicy): tylko 11%  upraw zaliczono do dwóch najlepszych kategorii (bez zmian w tygodniu), w porównaniu do 70% przed rokiem;
  • Jęczmień: tylko 23% (-1% w tygodniu) upraw zaliczono do dwóch najlepszych kategorii, w porównaniu do 77% przed rokiem.


Tagi:
źródło: