Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Rynek zbóż w kraju (15.01.2017)

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Zapraszamy do zapoznania się z cotygodniowym podsumowaniem sytuacji na krajowym i giełdowym...

Zapraszamy do zapoznania się z cotygodniowym podsumowaniem sytuacji na krajowym i giełdowym rynku zbóż. Analiza obejmuje okres od 9 do 15 stycznia 2017 roku.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Ceny pszenicy


W dniach 9–15 stycznia 2017 r. zakłady zbożowe objęte monitoringiem Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW pszenicę konsumpcyjną skupowały po 682 zł/t, czyli o 1,5% drożej niż tydzień wcześniej. Cena tego zboża była wyższa o 5% niż przed miesiącem i o 1,5% niż przed rokiem.

 

Ceny pszenicy konsumpcyjnej zwiększyły się też w dziewięciu innych krajach UE. Przeciętna unijna cena tego zboża wyniosła 157 EUR/t - 684 zł/t i była zbliżona do notowanej w poprzednim tygodniu. Ziarno to było o 3% droższe niż przed miesiącem, ale o 3% tańsze niż rok wcześniej. Krajowa cena pszenicy konsumpcyjnej była o 10,5% mniejsza niż w Niemczech oraz we Francji. Jednocześnie pszenica w Polsce kosztowała więcej o 11% niż w Czechach oraz o 17% niż na Słowacji i na Węgrzech.
 

Ceny żyta
 

Krajowa cena zakupu żyta konsumpcyjnego ukształtowała się na poziomie 543 zł/t wobec 541 zł/t w poprzednim tygodniu. Cena tego zboża była o 1% wyższa niż miesiąc wcześniej i niż przed rokiem.
 

Ceny jęczmienia
 

Za jęczmień paszowy w kraju uzyskiwano 600 zł/t, a zatem o 1% mniej niż tydzień wcześniej, ale o 3% więcej niż przed miesiącem. W porównaniu z notowaniem sprzed roku zboże to było o 3% tańsze.

 

Na obszarze UE za jęczmień paszowy, podobnie jak przed tygodniem, płacono 147 EUR/t - 642 zł/t. Cena ta była o 4% wyższa niż przed miesiącem, ale o 3% niższa niż rok wcześniej. Krajowa cena jęczmienia była mniejsza o 7% od średniej unijnej oraz o 7% niż w Niemczech, ale o 31% większa niż na Litwie.
 

Ceny kukurydzy
 

Krajowa cena zakupu kukurydzy wyniosła 645 zł/t . Kukurydza była droższa o 3% niż w poprzednim tygodniu i o 4,5% niż przed miesiącem. Jednocześnie zboże to było o 7,5% tańsze niż przed rokiem.
 

Czytaj dalej na następnej stronie...


1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Rynek zbóż w kraju (8.04.2018)
 • Rynek zbóż w kraju (8.04.2018)

  Na rynku krajowym w pierwszym tygodniu kwietnia 2018 r. wzrosły ceny większości monitorowanych zbóż. Zapraszamy do zapoznania się z cotygodniowym podsumowaniem sytuacji na krajowym i giełdowym...
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • play Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%
 • Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%

  Końcówka sezonu zbioru zbóż charakteryzuje się zmniejszonym podażem ziarna i delikatnie rosnącymi cenami skupu. Na terenie Polski, ceny skupu zbóż konsumpcyjnych są większe o 20% w...
 • Dopłaty do materiału siewnego kategorii kwalifikowany
 • Dopłaty do materiału siewnego kategorii kwalifikowany

  Na podstawie podsumowania przygotowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR) ze złożonych wniosków dotyczącego powierzchni gruntów ornych obsianych lub obsadzonych materiałem siewnym...
 • Uprawa nowych zarejestrowanych odmian kukurydzy
 • Uprawa nowych zarejestrowanych odmian kukurydzy

  W Polsce kukurydzę uprawia się na powierzchni 1,2 mln hektarów z czego około 600 ha to uprawa na ziarno. Do obsiania takiego areału rolnicy maja do wyboru bardzo liczne odmiany z rejestrów...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl