Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Rynek zbóż w kraju (16.04.2017)

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W drugim tygodniu kwietnia 2017 r. na rynku krajowym kierunki zmian cen monitorowanych zbóż...

W drugim tygodniu kwietnia 2017 r. na rynku krajowym kierunki zmian cen monitorowanych zbóż były przeciwne do notowanych w poprzednim tygodniu – żyto konsumpcyjne i kukurydza podrożały, a pszenica konsumpcyjna i jęczmień paszowy potaniały. Zapraszamy do zapoznania się z cotygodniowym podsumowaniem sytuacji na krajowym i giełdowym rynku zbóż.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Ceny pszenicy

W dniach 10–16 kwietnia 2017 r. zakłady zbożowe objęte monitoringiem Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW za pszenicę konsumpcyjną przeciętnie płaciły 686 zł/t, o 0,8% mniej niż w poprzednim tygodniu i o 0,4% mniej niż miesiąc wcześniej. Jednocześnie ziarno to było o 6% droższe niż przed rokiem.

W makroregionie północno-zachodnim ceny średnio wyniosły 713 zł/t, w centralno-
-wschodnim – 675 zł/t, a w makroregionie południowym – 671 zł/t.

Ceny żyta

Średnia cena żyta konsumpcyjnego wynosiła 595 zł/t i była o 1,5% wyższa niż tydzień wcześniej. Zboże to było o 3% droższe niż przed miesiącem i o 14% droższe niż rok wcześniej.

W makroregionie centralno-wschodnim za żyto konsumpcyjne płacono średnio 601 zł/t, a w północno--zachodnim – 593 zł/t.

Ceny jęczmienia

Przeciętna cena zakupu jęczmienia paszowego ukształtowała się na poziomie 639 zł/t, o 0,4% niższym niż w poprzednim tygodniu. Jednocześnie cena ta była o 1% wyższa niż miesiąc wcześniej i o 7% wyższa niż przed rokiem.

W makroregionie centralno-wschodnim dostawcom za 1 tonę jęczmienia paszowego płacono średnio 647 zł, w południowym – 632 zł, a północno-zachodnim – 631 zł.

Ceny kukurydzy

Za kukurydzę dostawcy przeciętnie uzyskiwali 676 zł/t, o 2% więcej niż tydzień wcześniej i o 3% więcej niż przed miesiącem. Również w porównaniu z notowaniem sprzed roku zboże to było o 3% droższe.

Najwyższe ceny za kukurydzę płaconomakroregionie centralno-wschodnim – 687 zł/t, nieznacznie niższe w północno-zachodnim – 686 zł/t, a najniższe w południowym– 665 zł/t.

Czytaj dalej na następnej stronie...

1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Dzikie zwierzęta na polach
 • Dzikie zwierzęta na polach

  Według najnowszych szacunków w najbliższym dziesięcioleciu powierzchnia terenów zurbanizowanych na całym świecie zwiększy się o około 30%. Już dziś w wielu miejscach przestrzeń staje się...
 • Rolnictwo dawniej i dziś – historia, problemy, perspektywy
 • Rolnictwo dawniej i dziś – historia, problemy, perspektywy

  Właściwa historia rolnictwa rozpoczyna się około 12 tysięcy lat temu. Od tego momentu wędrowne dotychczas plemiona ludzkie, niezależnie w kilku miejscach na naszej planecie (Egipcie, Mezopotamii,...
 • Uprawy wielkoobszarowe – nie tędy droga!
 • Uprawy wielkoobszarowe – nie tędy droga!

  W XX wieku produkcja żywności stała się wielkim przemysłem, którego głównym celem jest zysk. Język gospodarzy zdominowały takie słowa, jak mechanizacja, chemizacja, intensyfikacja…
 • Susza dotknęła zboża, truskawki, krzewy i drzewa owocowe
 • Susza dotknęła zboża, truskawki, krzewy i drzewa owocowe

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • Nie będzie zmiany współczynnika zazieleniania
 • Nie będzie zmiany współczynnika zazieleniania

  Do obszarów proekologicznych (EFA) w ramach zazielenienia rolnicy mogą zaliczyć liczne elementy, o ile spełniają one warunki uznawania ich za obszary EFA, w tym międzyplony lub pokrywę zieloną w...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl