Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Wysokie zbiory zbóż w Kanadzie

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Jak wynika z danych służb statystycznych Statistics Canada w raporcie z końcówki kwietnia...

Jak wynika z danych służb statystycznych Statistics Canada w raporcie z końcówki kwietnia br., w 2015 roku Kanada zwiększy powierzchnie upraw zbóż, tj. pszenicy, owsa, jęczmienia i kukurydzy kosztem redukcji obszaru upraw oleistych, czyli rzepaku, canoli i soi w odniesieniu do 2014 roku. Szacunki zostały wykonane w oparciu o badania sondażowe intencji zasiewów kanadyjskich rolników – podaje FAMMU/FAPA.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Wysokie zbiory zbóż w Kanadzie

Wszystko wskazuje na to, że w 2015 roku Kanada odnotuje wysokie zbiory zbóż. Jak na razie warunki dla zasiewów są w miarę korzystne. I tak powierzchnia pszenicy ma wzrosnąć o 4% do 24,765 tys. akrów w odniesieniu do 2014 roku i jednocześnie powyżej uśrednionych prognoz handlowców wynoszących 24,2 mln akrów.

 

Obszar zasiewów durum jest szacowane na 5,5 mln akrów, tj. aż o 16% więcej w porównaniu z ubiegłym rokiem. Jest to znacznie więcej w porównaniu do przewidywań handlowców wynoszących średnio 5,3 mln akrów. Areał pszenicy jarej jest oceniany na 18,004 mln akrów, tj. o 3% więcej niż przed rokiem. Powierzchnia zasiewów pszenicy ozimej jest szacowana na 1,261 mln akrów, tj. o 25% mniej w porównaniu z minionym rokiem.

 

Prognozowany obszar uprawy owsa wynosi aktualnie 3,645 mln akrów, a więc to o 30% więcej niż w 2014 roku i znacznie powyżej średnich oczekiwań handlowców wynoszących 3,1 mln akrów. Powierzchnia zasiewów jęczmienia jest przewidywana na 6,478 mln akrów, a zatem o 10% więcej niż rok wcześniej, ale mniej w odniesieniu do uśrednionych prognoz analityków wynoszących 6,7 mln akrów.

 

Szacowany areał kukurydzy wynosi 3,268 mln akrów, tj. o 6% więcej niż przed rokiem i w podobnej wysokości co przeciętne przewidywania analityków – 3,1 mln akrów.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Dzikie zwierzęta na polach
 • Dzikie zwierzęta na polach

  Według najnowszych szacunków w najbliższym dziesięcioleciu powierzchnia terenów zurbanizowanych na całym świecie zwiększy się o około 30%. Już dziś w wielu miejscach przestrzeń staje się...
 • Rolnictwo dawniej i dziś – historia, problemy, perspektywy
 • Rolnictwo dawniej i dziś – historia, problemy, perspektywy

  Właściwa historia rolnictwa rozpoczyna się około 12 tysięcy lat temu. Od tego momentu wędrowne dotychczas plemiona ludzkie, niezależnie w kilku miejscach na naszej planecie (Egipcie, Mezopotamii,...
 • Uprawy wielkoobszarowe – nie tędy droga!
 • Uprawy wielkoobszarowe – nie tędy droga!

  W XX wieku produkcja żywności stała się wielkim przemysłem, którego głównym celem jest zysk. Język gospodarzy zdominowały takie słowa, jak mechanizacja, chemizacja, intensyfikacja…
 • Nie będzie zmiany współczynnika zazieleniania
 • Nie będzie zmiany współczynnika zazieleniania

  Do obszarów proekologicznych (EFA) w ramach zazielenienia rolnicy mogą zaliczyć liczne elementy, o ile spełniają one warunki uznawania ich za obszary EFA, w tym międzyplony lub pokrywę zieloną w...
 • Produkcja krajowa zbóż
 • Produkcja krajowa zbóż

  W Polsce zbiory zbóż w minionym roku zostały oszacowane na 31,9 mln ton, czyli na poziomie wyższym o 7% niż w 2016 r. i o 9% od przeciętnej z lat 2012–2016.
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl