| Autor: redakcja1

Wysokie zbiory zbóż w Kanadzie

Jak wynika z danych służb statystycznych Statistics Canada w raporcie z końcówki kwietnia br., w 2015 roku Kanada zwiększy powierzchnie upraw zbóż, tj. pszenicy, owsa, jęczmienia i kukurydzy kosztem redukcji obszaru upraw oleistych, czyli rzepaku, canoli i soi w odniesieniu do 2014 roku. Szacunki zostały wykonane w oparciu o badania sondażowe intencji zasiewów kanadyjskich rolników – podaje FAMMU/FAPA.

Wysokie zbiory zbóż w Kanadzie

Wysokie zbiory zbóż w Kanadzie

Wszystko wskazuje na to, że w 2015 roku Kanada odnotuje wysokie zbiory zbóż. Jak na razie warunki dla zasiewów są w miarę korzystne. I tak powierzchnia pszenicy ma wzrosnąć o 4% do 24,765 tys. akrów w odniesieniu do 2014 roku i jednocześnie powyżej uśrednionych prognoz handlowców wynoszących 24,2 mln akrów.

 

Obszar zasiewów durum jest szacowane na 5,5 mln akrów, tj. aż o 16% więcej w porównaniu z ubiegłym rokiem. Jest to znacznie więcej w porównaniu do przewidywań handlowców wynoszących średnio 5,3 mln akrów. Areał pszenicy jarej jest oceniany na 18,004 mln akrów, tj. o 3% więcej niż przed rokiem. Powierzchnia zasiewów pszenicy ozimej jest szacowana na 1,261 mln akrów, tj. o 25% mniej w porównaniu z minionym rokiem.

 

Prognozowany obszar uprawy owsa wynosi aktualnie 3,645 mln akrów, a więc to o 30% więcej niż w 2014 roku i znacznie powyżej średnich oczekiwań handlowców wynoszących 3,1 mln akrów. Powierzchnia zasiewów jęczmienia jest przewidywana na 6,478 mln akrów, a zatem o 10% więcej niż rok wcześniej, ale mniej w odniesieniu do uśrednionych prognoz analityków wynoszących 6,7 mln akrów.

 

Szacowany areał kukurydzy wynosi 3,268 mln akrów, tj. o 6% więcej niż przed rokiem i w podobnej wysokości co przeciętne przewidywania analityków – 3,1 mln akrów.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!