| Autor: redakcja1

Ukraina po raz kolejny odnotuje urodzaj

Jak wynika z oficjalnych prognoz, tegoroczne zbiory zbóż ogółem mają wynieść 60 mln ton. Wcześniej analitycy zapowiadali produkcję zbożową kraju w wysokości w przedziale od 58 mln ton do 59 mln ton.

Ukraina po raz kolejny odnotuje urodzaj

Zbiory zbóż na Ukrainie

Jak podaje FAMMU/FAPA, do 2 lipca br. rolnicy zebrali 1,5 mln ton zbóż z obszaru 412 tys. ha, co odpowiada 4% łącznego areału upraw zbóż na zbiór w tym roku. Większość zebranego do tej pory ziarna stanowił jęczmień 1,2 mln ton, a pozostałą część pszenica – 178 tys. ton.

 

Zdaniem UkrAgroConsult, tegoroczne zbiory pszenicy na Ukrainie wyniosą 23,3 mln ton. Nie wyklucza się jednak korekty tych przewidywań do 24 -24,2 mln ton, z uwagi na oczekiwane rekordowe plony. Taki poziom produkcji pszenicy będzie jednak w dalszym ciągu mniejszy od ubiegłorocznego wynoszącego 26,5 mln ton. Odsetek pszenicy konsumpcyjnej w tegorocznych zbiorach jest szacowany na 40-45%, a zatem mniej więcej w podobnej wysokości co sezon wcześniej.Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!