| Autor: redakcja1

Areał pszenicy we Francji wzrósł do 5,24 mln ha

Francja może odnotować ponownie urodzaj pszenicy miękkiej. Francuski minister rolnictwa podał prognozy tegorocznego obszaru pszenicy miękkiej w wysokości 5,24 mln ha, co jest najlepszym wynikiem od 1935 r. - zauważa FAMMU/FAPA.

Areał pszenicy we Francji wzrósł do 5,24 mln ha

Zasiewy pszenicy we Francji

Areał upraw pszenicy zwyczajnej jest w 2016 roku o 1,2% większa niż rok wcześniej i o 4,7% przekraczająca średnią pięcioletnią. Poza tym oziminy i uprawy jare są w dobrej kondycji za sprawą sprzyjających warunków pogodowych. Łagodna zima może jednak spowodować rozwój szkodników roślin i wpłynąć na straty w uprawach zbożowych.
 
Jak wynika z oficjalnych szacunków, zwiększyła się również powierzchnia upraw jęczmienia o 2,3% do 1,81 mln ha. Związane jest to głównie ze zwiększonym obszarem upraw jęczmienia ozimego o 4,6% do 1,37 mln ha, który to z nadwyżką zrekompensował spadek areału jęczmienia jarego – 441 tys. ha.
 
W odniesieniu do pszenicy durum powierzchnia została oceniona na 355 tys. ha, czyli to o 11,1% więcej niż rok wcześniej, jednak nadal o 1,3% poniżej średniej z ostatnich pięciu lat.Tagi:
źródło: