Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Polska może przekroczyć kwotę mleczną o 2%

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Z najnowszych informacji Agencji Rynku Rolnego wynika, że w okresie od kwietnia do końca...

Z najnowszych informacji Agencji Rynku Rolnego wynika, że w okresie od kwietnia do końca grudnia 2013 roku do punktów skupu w Polsce dostarczono 7,6 mln ton mleka, czyli o około 1,17% więcej w relacji rocznej – podała FAMMU/FAPA.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Stopień wykorzystania kwot indywidualnych przysługujących dostawcom po dziewięciu miesiącach sezonu kwotowego 2013/2014 osiągnął poziom 76,37%. Z kolei szacunkowy stopień wykorzystania ukształtował się na poziomie 76,21%.
 
W grudniu ubiegłego roku do podmiotów skupujących dostarczono 828,3 mln kg mleka, co oznacza o 6,2% więcej niż miesiąc wcześniej oraz o 7,2% więcej w relacji rocznej.
 
Przydział kwoty na 9 miesięcy obecnego sezonu to 7,43 mln ton, przy założeniu, że kwota sprzedaży bezpośredniej obejmie 1,5% całkowitej kwoty mlecznej. Zatem obecnie limit przekroczony został o około 2,3%.

Czytaj więcej o kwotach mlecznych na Gospodarz.pl
 
Z szacunków ARR wynika, że jeśli dynamika skupu mleka utrzyma się na porównywalnym poziomie, w najbliższym czasie może dojść do przekroczenia krajowej kwoty dostaw o ponad 2%. Przypomnijmy, iż w sezonie 2013/2014 kwota przysługująca Polsce wynosi 10,0558 mln ton i jest dzielona na dostawy hurtowe i sprzedaż bezpośrednią.

 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Luty przyniósł jeszcze większy import rzepaku i oleju rzepakowego do Polski
 • Luty przyniósł jeszcze większy import rzepaku i oleju rzepakowego do Polski

  W styczniu i lutym tego roku zaimportowano do Polski 151.428 ton rzepaku (w tym 62.155 ton w styczniu), głównie z Czech, Słowacji i Rumunii. Jest to wynik prawie dwukrotnie większy niż przed rokiem.
 • Produkcja mięsa w Europie przesuwa się na wschód
 • Produkcja mięsa w Europie przesuwa się na wschód

  Przeobrażenia gospodarcze i polityczne powodują zmiany w każdej branży. Sektor mięsa w UE jest tego idealnym przykładem – stopniowo, ale nieustannie zmniejsza się produkcja w „starej UE”...
 • Rosnące ceny jaj
 • Rosnące ceny jaj

  W drugiej połowie 2017 r. wystąpiła bardzo silny zwyżkowy trend cen na unijnym rynku jaj. Przyczyną było wykrycie niedozwolonych substancji i wycofanie dużych partii jaj z handlu detalicznego w...
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie

  W 2016 roku turniej Precyzyjny Gospodarz wystartował z nową, odświeżoną formułą. Pierwszych Precyzyjnych Gospodarzy w VI sezonie konkursu, poznaliśmy podczas AGRO-PARK w Lublinie i Opolagrze w...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl