| Autor: redakcja1

Producenci wołowiny korzystają z rosnącego popytu w UE

Ceny na rynku wołowiny charakteryzują się stabilnością.

Producenci wołowiny korzystają z rosnącego popytu w UE
W sektorze tym zwiększające się zapotrzebowanie eksportowy pokrywany jest przez rosnącą produkcję. W obrębie pierwszych siedmiu miesięcy 2018 r. wysyłka wołowiny z Polski zwiększyła o 3,8%, osiągając większą niż się spodziewano dynamikę. Największym importerem wołowiny z Polski są kraje Unii Europejskiej.
 
Zapotrzebowanie na wołowinę w Unii Europejskiej ma sporo wzrosnąć w 2018 r. Jak wynika z jesiennych prognoz Komisji Europejskiej spożycie wołowiny na osobę zwiększy się o 1,84% w UE, przy czym o 1,81% w krajach UE15 i 1,32% w krajach UE13. Konsumpcja łącznie w UE ma w 2018 r. wzrosnąć o 2,08%.
 
Zwiększające się spożycie zachęca do wzrostu produkcji, która ma w 2018 r. być wyższa. Nie bez znaczenia jest również eksport, który ma w 2018 r. wzrosnąć o 1,59%, z czego w UE13 o 3% a w UE15 o 1,4%. Większa dynamika zwyżki konsumpcji niż produkcji może przełożyć się na większy import o 6% oraz spadek eksportu o 8%.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!