| Autor: redakcja6

RPA: Cła antydumpingowe na elementy kurcząt z kością z UE

Jak podaje Bank BGŻ, władze RPA nałożyły wstępne cła antydumpingowe na mrożone elementy kurczaka z kością, które są sprowadzane z Niemiec, Holandii i Wielkiej Brytanii.

RPA: Cła antydumpingowe na elementy kurcząt z kością z UE
Cła antydumpingowe zostały nałożone w odpowiedzi na wskazanie dowodów występowania dumpingu w przedsiębiorstwach na terenie Niemiec, Holandii i Wielkiej Brytanii oraz poniesienie szkód powstałych dla firm produkujących drób w RPA.
 
Zdaniem ekspertów Banku BGŻ, obecne cła będą obowiązywać do 2 stycznia 2015 roku. Do tej pory władze RPA ustalą, czy dumping rzeczywiście miał negatywny wpływ na pozycję przedsiębiorstw z sektora drobiowego w tym kraju. Jeśli dochodzenie potwierdzi stosowanie takich działań, cła mogą zostać utrzymane w mocy.
 
W chwili obecnej wartość ta kształtuje się na poziomie 22,03% w Wielkiej Brytanii, 22,81% dla firm z Holandii i 73,33% dla niektórych niemieckich firm. Co ciekawe, cztery niemieckie przedsiębiorstwa mają cła znacznie niższe, bo wynoszące 31,3%.
 
Według specjalistów z RPA, istnieje ryzyko obejścia środków ochronnych, poprzez eksport produktów przez inne kraje. Dlatego celem wyeliminowania takich praktyk handlowych władze RPA ogłosiły ścisłą kontrolę importowanego drobiu z pozostałych krajów Wspólnoty na teren tego państwa.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!