Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
RPA: Cła antydumpingowe na elementy kurcząt z kością z UE

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Jak podaje Bank BGŻ, władze RPA nałożyły wstępne cła antydumpingowe na mrożone elementy...

Jak podaje Bank BGŻ, władze RPA nałożyły wstępne cła antydumpingowe na mrożone elementy kurczaka z kością, które są sprowadzane z Niemiec, Holandii i Wielkiej Brytanii.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Cła antydumpingowe zostały nałożone w odpowiedzi na wskazanie dowodów występowania dumpingu w przedsiębiorstwach na terenie Niemiec, Holandii i Wielkiej Brytanii oraz poniesienie szkód powstałych dla firm produkujących drób w RPA.
 
Zdaniem ekspertów Banku BGŻ, obecne cła będą obowiązywać do 2 stycznia 2015 roku. Do tej pory władze RPA ustalą, czy dumping rzeczywiście miał negatywny wpływ na pozycję przedsiębiorstw z sektora drobiowego w tym kraju. Jeśli dochodzenie potwierdzi stosowanie takich działań, cła mogą zostać utrzymane w mocy.
 
W chwili obecnej wartość ta kształtuje się na poziomie 22,03% w Wielkiej Brytanii, 22,81% dla firm z Holandii i 73,33% dla niektórych niemieckich firm. Co ciekawe, cztery niemieckie przedsiębiorstwa mają cła znacznie niższe, bo wynoszące 31,3%.
 
Według specjalistów z RPA, istnieje ryzyko obejścia środków ochronnych, poprzez eksport produktów przez inne kraje. Dlatego celem wyeliminowania takich praktyk handlowych władze RPA ogłosiły ścisłą kontrolę importowanego drobiu z pozostałych krajów Wspólnoty na teren tego państwa.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Najpiękniejsze okazy zwierząt hodowlanych w Szepietowie
 • Najpiękniejsze okazy zwierząt hodowlanych w Szepietowie

  Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie zaprasza na X Ogólnopolska Wystawę Bydła Hodowlanego, XXV Regionalną Wystawę Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym, które...
 • Handel UE drobiem z krajami trzecimi
 • Handel UE drobiem z krajami trzecimi

  Unia Europejska jest eksporterem netto produktów drobiowych.
 • Produkcja drobiu w Polsce, w UE i na świecie
 • Produkcja drobiu w Polsce, w UE i na świecie

  Występujące w 2017 r. ograniczenia w eksporcie drobiu na część rynków pozaunijnych, wprowadzone przez importerów zagranicznych z uwagi na występowania na terenie Polski grypy ptaków...
 • Podrożało masło
 • Podrożało masło

  Obecnie, za kostkę możemy zapłacić praktycznie dwukrotnie więcej niż rok temu. Co jest zatem główną przyczyną tak dużej zwyżki cen?
 • Powrót gęsiny na polskie stoły
 • Powrót gęsiny na polskie stoły

  Ogólnopolską kampanię promującą gęsinę pod hasłem "Na świętego Marcina najlepsza gęsina" na rynku polskim wszczął region kujawsko-pomorski, któremu firmują Instytut Zootechniki w...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl