| Autor: redakcja6

Opolagra 2015. Podsumowanie wystawy

W dniach 12-14 czerwca 2015 r. po raz XII-ty odbyła się największa regionalna wystawa rolnicza w Polsce – Opolagra.

Opolagra 2015. Podsumowanie wystawyZainteresowaniem rolników cieszyła się premiera tegorocznych targów, czyli pokazy dronów w rolnictwie precyzyjnym, które odbyły się za sprawą organizacji dwóch firm wystawiających się na targach.


Dla zwiedzających przygotowano także 10 torów, na których zwiedzający mogli zebrać własne wrażenia z obsługi ciągników zaopatrzonych w ładowarki teleskopowe oraz ładowarek. Dodatkową atrakcją była parada zaawansowanych technologicznie ładowaczy teleskopowych, które póżniej prezentowano na ringu. Trzeba jednak przyznać, że znane z wcześniejszych edycji gigantyczne ciągniki wzbudzały większy entuzjazm wśród zwiedzających.

Śląska Wystawa Bydła Hodowlanego 

Równolegle z Opolagrą odbyła się Śląska Wystawa Bydła Hodowlanego. Na wybiegu zaprezentowano aż 100 sztuk bydła mlecznego. W ramach wystawy odbył się także malowniczy konkurs młodych hodowców, jak i pokaz wydajności wozów paszowych przy współudziale firmy Blattin Polska udostępniającej wozy do pokazów.

W trakcie wyceny zwierząt prym wiodło bydło z OHZ Głogówek sp. z o.o., skąd pochodziła jałowica czempion i superczempiony: Jałowica Gonda i krowa Sonntag. Jałowica wiceczempion pochodziła zaś od hodowcy Teodora Fuchsa z Sadowa.


(kliknij, aby powiększyć)

 

Turniej Precyzyjny Gospodarz Opolagra 2015

W trakcie Opolagry przeprowadzony został także turniej “Precyzyjny Gospodarz”, który mocno wpisał się już w bogaty program wystawy. Konkurs zorganizowany przez Redakcję Gospodarz.pl wraz z Bankiem BGŻ BNP Paribas i firmami Zetor i Metal-Fach w bieżącym sezonie przebiegał na nieco zmienionych zasadach. Tym razem należało wykonać manewr przeniesienia beli siana ciągnikiem marki Zetor zaopatrzonym w TUR'a na przyczepę Metal-Fach i z powrotem. Pomimo upalnej pogody, pokonanie toru w klimatyzowanym ciągniku okazało się błahostką dla doświadczonych gospodarzy, których wyniki czasowe zarówno w sobotę jak i niedzielę były do sobie bardzo zbliżone. O zwycięstwie zadecydowały bowiem setne sekundy. Więcej o konkursie i emocjach im towarzyszących znajdziesz tutaj.


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wystawy Opolagra 2015, którą znajdziecie poniżejTagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!