| Autor: redakcja1

Podsumowanie turnieju Precyzyjny Gospodarz 2015

Turniej Precyzyjny Gospodarz w 2015 roku przeszedł do historii. Każdej z eliminacji tegorocznej edycji konkursu, które odbyły się w Lublinie, Poznaniu, Kamieniu Śląskim, Minikowie, Wilkowicach i Kowalewie Pomorskim towarzyszyły niezmiennie wysokie emocje. Przypomnijmy to sobie jeszcze raz!

Podsumowanie turnieju Precyzyjny Gospodarz 2015
Precyzyjny Gospodarz 2015
 
W tym roku w porównaniu do poprzednich edycji zmieniła się sama formuła konkursu. Wcześniej zawodnicy musieli stawić czoła ciągnikowi z przyczepą i przejechać nim po torze w kształcie łuku podobnego do egzaminu na prawo jazdy.

Jednak ze względu na rosnące z roku na rok zainteresowanie, a także propozycje i sugestie uczestników oraz ich chęć zmierzenia się z "czymś nowym", w bieżącym sezonie zasady turnieju odbiegły znacznie od poprzednich trzech edycji. Tym razem łuk został zastąpiony torem sprawnościowym, a ciągnik z przyczepą rozdzielone. Ciągnik Zetor otrzymał tura, a wolnostojąca przyczepa Metal-Fach posłużyła jako "gwóźdź programu".

 
W bieżącym sezonie gospodarze mieli za zadanie wyruszyć ciągnikiem z punktu "A" do punktu "B" oraz wrócić do pierwotnej pozycji.

Z wyznaczonego miejsca na torze należało zabrać turem belę siana i odstawić na przyczepę Metal-Fach - odległą o kilka metrów od punktu "A". Stamtąd trzeba było wycofać ciągnikiem na wyznaczone pole i ruszyć z powrotem po belę z przyczepy. Z tego miejsca wystarczyło już tylko wrócić do punktu wyjściowego, rozładować siano i zaparkować ciągnikiem w pierwotnym miejscu.

 
Kreatywności i pomysłowości zawodnikom nie brakowało. Mieli oni bowiem możliwość poruszania się po torze wedle własnego uznania, przestrzegając jedynie wyznaczonych linii. Niejeden zatem gospodarz zdecydował się na pokonanie toru na wstecznym biegu, co jak się okazało, znacznie skróciło czas przejazdu.
 
Zgodnie z regulaminem do konkursu mogli przystąpić tylko Ci gospodarze, którzy posiadali prawo jazdy kategorii co najmniej B lub T, a poziom alkoholu w ich krwi nie przekraczał 0,2 promila. Wszyscy chętni, którzy przeszli weryfikację, otrzymali unikatowe koszulki "Precyzyjnego Gospodarza", które zdobyć można jedynie poprzez udział w konkursie.
 
Nad precyzją wykonania zadania czuwał sędzia główny, który doliczał za popełnione błędy jednorazowo 15 sekund kary oraz przedstawiciel firmy Zetor Polska, który kontrolował manewry zawodników w kabinie.
 
W 2015 roku turniej Precyzyjny Gospodarz wyłonił dwunastu zwycięzców, po dwóch z każdej miejscowości, w której organizowane były zawody. Sobotnim i niedzielnym laureatom zagwarantowane zostały aparaty fotograficzne i garść gadżetów przygotowanych przez naszą redakcję i współorganizatorów: Bank BGŻ BNP Paribas, firmę Metal-Fach i Zetor Polska.

Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło: