Tendencja w górę

Ceny mięsa osiągną swój szczyt za 3 tygodnie.

 

Co do konkretnych cen mięsa, to nikt nic nie mówi. Wartość ceny uzależniona jest również od kursu euro, który jest korzystny dla polskich przetwórców, przynajmniej na razie.

 

Trzeba przyznać, że na rynkach europejskich cena idzie w górę, a na naszym, krajowym utrzymuje się na mniej więcej tym samym poziomie. W ostatnich dniach popularność zdobyła łopatka. Za łopatkę mrożoną cięcie 4D w magazynie zapłacić trzeba 8 zł za kilogram, a za schładzaną, ciecie tenisowe z dostawą – 5,90 zł za kilogram.

 

Poza tym rośnie liczba miłośników szlachetniejszych mięs, takich jak np. karkówka. Cena kilograma karkówki bez kości oscyluje między 10 zł a 12,40 zł. Natomiast schab z kością to koszt 8,50 zł – 9,90 zł za kilogram, a schab bez kości to cena 12,50 zł – 13,60 zł za kilogram.

 

Oczywiście zapotrzebowanie będzie rosnąć wraz ze zbliżającymi się świętami, a nie od dziś wiadomo, że konsument krótko przed świętami kupi mięsa za dużo wyższą stawkę niż w ciągu roku.

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!