Futerkowe

 • 2014-03-04

  Jenot i norka na liście gatunków inwazyjnych?

  Ministerstwo Środowiska pracuje nad projektem Rozporządzenia w sprawie listy roślin i zwierząt gatunków obcych, które w przypadku uwolnienia do środowiska przyrodniczego, mogą zagrozić gatunkom rodzimym lub siedliskom przyrodniczym. Wyraźny sprzeciw w tej sprawie wyraził Polski Związek Hodowców i Producentów Zwierząt Futerkowych.

 • 2014-01-29

  Polska drugim eksporterem futer w Europie

  Polskie skóry produkowane ze zwierząt futerkowych zyskują uznanie za granicą. Polska jest drugim eksporterem w Europie, a branża dynamicznie się rozwija. Szacunkowa wartość majątku ferm zwierząt futerkowych zainwestowanego w obiekty i zwierzęta to ok. 5 mld zł.

 • 2013-10-30

  Hodowla zwierząt futerkowych w Polsce

  Dynamicznie rozwijająca się w Polsce hodowla zwierząt futerkowych budzi niepokój wśród mieszkańców obszarów wiejskich. Wśród zagrożeń towarzyszących działalności ferm zwierząt futerkowych najczęściej wymienia się zmniejszenie atrakcyjności turystycznej regionu, zagrożenie dla bioróżnorodności, a przede wszystkim pogorszenie jakości życia mieszkańców przez...

 • 2013-07-10

  Czempiony i wiceczempiony zwierząt futerkowych XIV Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Minikowie

  W czasie trwania XIV Regiopnalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Minikowie wyłoniono czempionów i wiceczempionów królików i szynszyli.

 • 2013-05-16

  Czempionaty zwierząt futerkowych XXVI Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Poznaniu

  Podczas tegorocznej edycji XXVI Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych wyłoniono czempionów i wiceczempionów zwierząt futerkowych.

 • 2013-02-13

  Ekonomiczne aspekty ekologicznej hodowli królików [wywiad]

  Edwin i Regina Decker prowadzą ekologiczną hodowlę królików w Bieniowie, gmina Żary. Mają dwoje dorosłych dzieci: Elżbietę i Tomasza oraz wnuczkę Natalię. Pan Edwin jest pierwszą kadencję delegatem Lubuskiej Izby Rolniczej. Ukończył technikum samochodowe w Żarach, technikum rolnicze i technikum bhp. Rozmowę z gospodarzem na temat ekonomicznych aspektów ekologicznej hodowli...

 • 2011-10-02

  Chów szynszyli jest coraz bardziej popularny

  Szynszyle opłaca się hodować. Ich skórki na aukcji kosztują od kilkudziesięciu do kilkuset złotych w zależności od ich jakości.

 • 2011-01-12

  Odradza się w Polsce rynek hodowli królików

  Królicze mięso znów jest w cenie, a nowych hodowli przybywa w dużym tempie. Przez ostatnie lata eksportowaliśmy je głównie na Zachód.

 • 2010-11-16

  Szynszyla znów w modzie

  Za najlepszą skórkę zapłacić trzeba nawet kilkaset euro.