Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Niskie ceny ziemniaków na polskim rynku

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Ceny ziemniaków na polskim rynku w dalszym ciągu są bardzo niskie, ale w ostatnich tygodniach...

Ceny ziemniaków na polskim rynku w dalszym ciągu są bardzo niskie, ale w ostatnich tygodniach marca widać było pewne ożywienie w zapotrzebowaniu ze strony sieci handlowych, które gromadziły zapasy na okres przedświąteczny.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Za dobrej jakości ziemniaki, pakowane w worki 5 kg i 2 kg markety oferowały ceny w granicy 0,65 zł/kg lub wyżej. Taka skala zwiększenia popytu nie mogła wpłynąć na sytuację ogólną w dużym hurcie. Tu ceny pozostawały stabilne, a zapotrzebowanie niskie, w dodatku nadal pozostawał on pod presją stosunkowo tanich ziemniaków importowanych.
 
Ceny polskich ziemniaków w dużym hurcie utrzymują się na poziomie 3,0-5,0 zł za worek 15 kg, zależnie od odmiany, rejonu kraju i jakości. Średni poziom cen na rynkach hurtowych ziemniaków na przełomie marca i kwietnia wynosił 0,58 zł/kg i był podobny do tego samego okresu poprzedniego roku. Krajowe ziemniaki w Broniszach były minimalnie tańsze niż przed miesiącem i kosztowały 0,40-0,55 zł/kg, a na pozostałych rynkach nastąpił nieznaczna ich zwyżka, tj. w Poznaniu 0,47-0,80 zł/kg, w Lublinie 0,67 zł/kg, we Wrocławiu 0,50-0,60 zł/kg i w Łodzi 0,40-0,73 zł/kg.
 
Mroźny marzec spowodował opóźnienia w kalendarzu prac polowych związanych z nowym sezonem uprawy ziemniaków. Rolnicy nie mogli wysadzić do ziemi podkiełkowanych sadzeniaków na najwcześniejszy zbiór, a to oznacza, że start nowego sezonu handlowego również będzie sporo opóźniony i pierwsze dostawy „młodych” krajowych ziemniaków będą prawdopodobnie dopiero w pierwszych dniach czerwca. W tej sytuacji stary sezon będzie trwać dłużej i przez dłuższy czas utrzyma się popyt na „stare” ziemniaki. Może to wpłynąć na zwiększenie się ich cen w ostatnich miesiącach sezonu, ale to jest uzależnione od ilości ziemniaków, jakie pozostają w magazynach oraz wielkości importu.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl