| Autor: mikolaj

Agritechnica 2015. Pięć srebrnych medali dla CLAAS

CLAAS ponownie cieszy się z sukcesu jego najnowszych produktów oraz innowacji na Agritechnica 2015. Jury nagrodziło pięcioma srebrnymi medalami innowacje stworzone przez inżynierów z firmy CLAAS.

Agritechnica 2015. Pięć srebrnych medali dla CLAAS

3. CLAAS MULTI CROP CRACKER MCC MAX dla nowej sieczkarni JAGUAR

MCC MAX to nowy system kondycjonowania kukurydzy w sieczkarni samojezdnej JAGUAR. Wałki zgniatacza ziaren MCC MAX zostały zaprojektowane w celu kondycjonowania kukurydzy o długości między 7,0 a 22,0 mm, które są najpopularniejszymi wymiarami cięcia. Wałki posiadają profil piłokształtny oraz każdy 30 segmentowych pierścieni. Pozycja oraz specjalna geometria pierścieniowa segmentów oznacza nie tylko, że materiał jest poddawany siłom tarcia, ale również siłom tnącym oraz rozrywającym. To pozwala zintensyfikować kondycjonowanie ziaren tak samo dobrze jak rozdrabniać łodygi roślin. W porównaniu do konwencjonalnych zgniataczy ziaren. MCC MAX jest odpowiedni do szerszego zakresu długości sieczki oraz procentowej zawartości suchej masy, gdzie wciąż zostają zachowane doskonałe warunki kondycjonowania. - Zwiększone zgniatanie ziaren zwiększa jakość trawienną kiszonki z kukurydzy. To pozwala zwiększyć produkcję mleka z kiszonki oraz zredukować ilość dodatków paszowych - wyjaśnia Alexander Kirchbeck z Działu Zarządzania Produktem w CLAAS Selbstfahrende Erntemaschinen GmbH.
4. System AUTOMATIC PRESS CONTROL – nowość w prasach CLAAS QUADRANT
Dzięki systemowi (AUTOMATIC PRESSURE CONTROL) w nowych prasach kostkujących QUADRANT 5200 oraz 4200, nawet niedoświadczeni operatorzy mogą teraz osiągać maksymalną wydajność prasy oraz mogą prasować bele o jednakowej gęstości zachowując odpowiednią jakość prasowanego materiału. W przeciwieństwie do poprzedniego systemu sprawdzania stopnia sprasowania, obecnie CLAAS po raz pierwszy również sprawdza jakość sznurka jako dodatkowego parametru oceniającego pracę całej maszyny.

Jak tylko system rozpozna, że określone wartości parametrów dla maksymalnego obciążenia zostaną osiągnięte albo wykryje przeciążenie ramy, ciśnienie prasowania zostaje automatycznie oraz odpowiednio redukowane póki sytuacja przeciążenia nie zostanie rozwiązana. Po tym system automatycznie przestawia parametry na swoje początkowe ustawienia. Jakość (m/kg) a tym samym maksymalne obciążenie jest kontrolowane przez operatora poprzez terminal. To, w rezultacie, określa maksymalne ciśnienie sprasowania przy odpowiedniej jakości. APC (AUTOMATIC PRESSURE CONTROL) nie jest dostępne w Wielkiej Brytanii.
5. Optymalizacja przejazdów na polu CLAAS - 6% mniej czasu pracy w polu
Do teraz, przejazdy na polu maszynami rolniczymi były zawsze układane względem najdłuższych i/lub najprostszych krawędzi pola w oparciu o lata praktyki oraz z przyzwyczajenia. Wraz z systemem optymalizacji przejazdów, obecnie po raz pierwszy jest możliwe opracowanie optymalnej trasy dla każdego pola oraz obliczenie czasu jaki zajmie taki przejazd. Moduł oprogramowania może również podzielić pole na obszary, co może pozwolić na optymalizację pracy. Kalkulacja wyników pozwala szacować czas w jakim zostanie dana praca wykonana. - Średnio, czas pracy zostaje zredukowany o 6% - przedstawia Josef Maier z CLAAS E-Systems. - Pozwala to tworzyć kolejny rozdział w zwiększaniu wydajności: na polu oraz w czasie codziennego planowania pracy.-

Wyliczone przejazdy mogą być wyświetlone na każdym komputerze typu PC albo na tablecie czy również być wydrukowane.
 
Firmę CLAAS znajdą Państwo na targach Agritechnica 2015 w hali 13 na stoisku nr C05.


Tagi:
źródło: