Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Gorsze prognozy zbiorów zbóż w UE

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W lipcowym raporcie Strategie Grains skorygował w dół prognozę tegorocznych zbiorów zbóż w...

W lipcowym raporcie Strategie Grains skorygował w dół prognozę tegorocznych zbiorów zbóż w Unii Europejskiej w tym sezonie z wcześniejszych 307,2 mln ton do 305,4 mln ton – podaje FAMMU/FAPA.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Zbiory zbóż w UE

W związku z tym, poziom produkcji zbożowej będzie niższy o 7% niż przed rokiem. Korekt dokonano głównie dla pszenicy miękkiej oraz kukurydzy. Zbiory pszenicy miękkiej zostały oszacowane na 140,9 mln ton, a więc o 0,7 mln ton mniej w odniesieniu do czerwcowego raportu. Gorsze prognozy produkcji pszenicy są odzwierciedleniem suszy i upałów zanotowanych w kilku krajach.

Produkcja pszenicy w UE

SG zdecydowało się na obniżenie perspektywy produkcji pszenicy z uwagi na szacowane pogorszenie plonów w kilku krajach: Niemczech, Francji, Hiszpanii, Polsce i krajach Beneluksu – w sumie o 1,6 mln ton. Zniżka ocen dotyczyła również Danii i Włoch, ale w obu tych krajach ze względu na zmniejszenie areału upraw. Te spadki zostały częściowo zrekompensowane przez przewidywane lepsze wyniki produkcji na Litwie i w Szwecji łącznie o 0,5 mln ton z uwagi na wzrost powierzchni oraz w Rumunii i na Węgrzech o 0,5 mln ton z powodu poprawy plonowania.

Zbiory kukurydzy w UE

Zredukowano także wysokość perspektywy produkcji kukurydzy o 700 tys. ton do 66,7 mln ton. Oznaczałoby to sporą zniżkę w stosunku do zeszłorocznego rekordu wynoszącego 75,7 mln ton. Francuscy analitycy nie wykluczają następnych korekt produkcji kukurydzy jeżeli susza będzie się utrzymywać. Oczekiwana całkowita produkcja dla Hiszpanii, Francji, Włoch, Polski, Węgier i Austrii została zmniejszona o 0,8 mln ton, z powodu przewidywanego pogorszenia plonów. Zostało to częściowo zredukowane poprzez dodatnie rewizje prognoz dla Bułgarii - plonowanie oraz dla Portugalii – obszary upraw.

Produkcja jęczmienia na poziomie 57,8 mln ton

Bez większych zmian pozostały szacunki produkcji jęczmienia, tj. 57,8 mln ton, czyli o 4% mniej niż rok wcześniej. Dokonano wprawdzie redukcji prognozy zbiorów jęczmienia jarego o 400 tys. ton, ale zostało to zrównoważone wzrostem oczekiwanej produkcji jęczmienia ozimego – o taką samą ilość. Ujemnych korekt przewidywanych zbiorów jęczmienia dokonano dla: Niemiec, Hiszpanii, Finlandii, Szwecji, Polski oraz Czech. Podniesiono z kolei prognozy produkcji tego gatunku dla Francji, Irlandii oraz Danii.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +1 pkt. razem głosów: 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl