Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Francja: Zbiory pszenicy sięgnęły 41 mln ton

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Minister rolnictwa Francji podnieść w górę wcześniejszy szacunek tegorocznych zbiorów...

Minister rolnictwa Francji podnieść w górę wcześniejszy szacunek tegorocznych zbiorów pszenicy miękkiej do aż 41 mln ton, a więc o 9% powyżej zeszłorocznego wyniku wynoszącego 37,5 mln ton - FAMMU/FAPA.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Zbiory zbóż we Francji

Zmniejszono natomiast prognozę zbiorów kukurydzy - do 13,1 mln ton, a więc o 5 mln ton poniżej zeszłorocznego wyniku wynoszącego - 18,1 mln ton. W związku z tym, to najniższy poziom produkcji tego gatunku od 12,98 mln ton w 2006 r. Produkcja jęczmienia została oceniona na 12,4 mln ton w odniesieniu do 11,7 mln ton rok wcześniej, a rzepaku na 5,27 mln ton w stosunku do 5,52 mln ton rok wcześniej. Zbiory durum przewiduje się na 1,817 mln ton, czyli o 22% więcej niż rok wcześniej.

Zbiory pszenicy w UE

FrancAgriMer podał również prognozy produkcji pszenicy w całej UE-28. Pomimo rekordowych zbiorów we Francji, unijna produkcja jest szacowana na 145,875 mln ton, tj. o 2,7% mniej niż przed rokiem, kiedy było to 149,905 mln ton.

Nie wszystkie kraje odnotowały jednak wzrost zbiorów. Brak opadów w czerwcu i lipcu br. przełożył się na pogorszenie plonowania i zbiorów w Niemczech i Polsce. Produkcja w obu tych krajach była mniejsza niż przed rokiem – zniżka odpowiednio z 27,7 mln ton do 26,4 mln ton oraz z 11,6 mln ton do 9,9 mln ton.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Dzikie zwierzęta na polach
 • Dzikie zwierzęta na polach

  Według najnowszych szacunków w najbliższym dziesięcioleciu powierzchnia terenów zurbanizowanych na całym świecie zwiększy się o około 30%. Już dziś w wielu miejscach przestrzeń staje się...
 • Rolnictwo dawniej i dziś – historia, problemy, perspektywy
 • Rolnictwo dawniej i dziś – historia, problemy, perspektywy

  Właściwa historia rolnictwa rozpoczyna się około 12 tysięcy lat temu. Od tego momentu wędrowne dotychczas plemiona ludzkie, niezależnie w kilku miejscach na naszej planecie (Egipcie, Mezopotamii,...
 • Polska liderem w przyroście produkcji serów, mleka pitego i śmietany
 • Polska liderem w przyroście produkcji serów, mleka pitego i śmietany

  Jak wynika z danych Komisji Europejskiej, w pierwszym kwartale 2018 r., w odniesieniu do porównywalnego okresu przed rokiem, dostawy mleka w Unii Europejskiej wzrosły o 2,3% do 38,9 mln t.
 • Uprawy wielkoobszarowe – nie tędy droga!
 • Uprawy wielkoobszarowe – nie tędy droga!

  W XX wieku produkcja żywności stała się wielkim przemysłem, którego głównym celem jest zysk. Język gospodarzy zdominowały takie słowa, jak mechanizacja, chemizacja, intensyfikacja…
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl