Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
W 2017 r. dostawy mleka powinny zmniejszyć się

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Jak wynika z najnowszych szacunków Komisji Europejskiej zaprezentowanych w jesiennym „Short...

Jak wynika z najnowszych szacunków Komisji Europejskiej zaprezentowanych w jesiennym „Short term outlook“ w drugiej połowie 2016 r. dostawy mleka w Unii Europejskiej będą mniejsze o 2% niż w analogicznym okresie przed rokiem, podczas gdy w pierwszym półroczu br. zwiększyły się one o 3%. W rezultacie w 2016 r. dostawy mleka w UE wzrosną o 0,6% do 153,2 mln ton.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Skup mleka

Jak podkreślają specjaliści KE spadek dostaw mleka w drugiej połowie roku będzie związany z większymi ubojami krów w Unii oraz z programem zachęcającym do obniżenia poziomu dostaw mleka.

 

W I półroczu br. uboje krów w UE-15 były większe o 6% a w UE-N13 o 16% niż w porównywalnym okresie przed rokiem. W efekcie przewiduje się, że w grudniu 2016 r. pogłowie krów w UE-15 zmniejszy się o 0,6% (r/r) a w UE-N13 spadek ten będzie głębszy i wyniesie 3,5% (r/r).

 

Eksperci Banku BGŻ BNP Paribas zauważają, że unijni producenci, w ramach programu zachęcającego do obniżenia produkcji mleka zadeklarowali, że w ostatnim kwartale br. zmniejszą produkcję o 1,06 mln t. Tym samym jeżeli tak się stanie, to miało by to wpływ na 2,9% spadek produkcji w ostatnim kwartale.

 

Według oczekiwań KE, w 2017 r. dynamika wzrostu dostaw ma być nieznacznie słabsza niż w 2016 r. i ma wynieść 0,5%. Należy jednak pamiętać, że pod koniec 2015 r. skup mleka w UE był wyjątkowo wysoki i po części program zachęcający do obniżenia produkcji mleka w ostatnim kw. br. może też być dla producentów dobrą okazją do wymiany stada, co prawdopodobnie przełoży się na większą produkcję mleka niż prognozują tego eksperci KE.  

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Produkcja mięsa w Europie przesuwa się na wschód
 • Produkcja mięsa w Europie przesuwa się na wschód

  Przeobrażenia gospodarcze i polityczne powodują zmiany w każdej branży. Sektor mięsa w UE jest tego idealnym przykładem – stopniowo, ale nieustannie zmniejsza się produkcja w „starej UE”...
 • Nowe formy wparcia dla producentów mleka, świń i owiec
 • Nowe formy wparcia dla producentów mleka, świń i owiec

  Krajowa Rada Izba Rolniczych poinformowała o zmianach we wspieraniu przez ARR zadań związanych z ustanowieniem nadzwyczajnej pomocy dostosowawczej dla producentów mleka i rolników w innych...
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
 • Nadal rosną ceny polskich jaj
 • Nadal rosną ceny polskich jaj

  W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. W ostatnich miesiącach br. ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną.
 • Razem łatwiej
 • Razem łatwiej

  Wnioski o przyznanie wsparcia na "Tworzenie grup producentów i organizacji producentów" PROW 2014 - 2020 będzie można składać od 30 października do 28 grudnia 2017 r. w Oddziałach Regionalnych...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl