Armatka hukowa

Armatka hukowa na dziki, ptaki, małą i dużą zwierzynę. Pożyczyliśmy na testy jedną z armatek hukowych aby przekonać się jak ona działa.

Armatka hukowa
Jeśli na Państwa polu zbyt często pojawiają się nieproszeni goście, np. dziki. Jeśli obawiacie się, że ptaki mogą znacznie uszczuplić zbiory z Państwa sadów, rozwiązaniem może okazać się właśnie opisywana przez naszą redakcję armatka hukowa, którą  stosują już z powodzeniem rolnicy, sadownicy oraz plantatorzy z całego świata. Armatka skutecznie odstraszy dziki, kuny, wróble, a także inną dziką zwierzynę. Swoje uznanie znajduje ona również wśród kół łowieckich oraz nadleśnictw, które chronią uprawy leśne przed zniszczeniem. To kompleksowe urządzenie jest w stanie zaskoczyć najbardziej wymagającego konsumenta.
 
Armatka hukowa na dziki i ptaki działa w oparciu o gaz propan butan i baterię 12V. Podłączając 11kg butlę można liczyć na około 15000 detonacji. Posiada wbudowany zegar, który pozwala ustawić ilość wystrzałów w serii od 1 do 4, a także przerwy między seriami od 1 do 60 minut. Ułatwia to codzienną pracę, gdyż nie wymaga częstej obecności na polu. Urządzenie ma możliwość pracy w seriach losowych, które można ustawić w trzech odstępach czasowych od 1-5, 1-10 oraz 1-15 minut. Daje także możliwość ustawienia aż do 4 okresów programowania.
 
Nowością w ofercie  firmy REMSZ jest armatka elektroniczna z komputerem pokładowym, który posiada dużo przydatnych funkcji, jak strzały seryjne, czy możliwość ustawienia automatycznego włączania, wyłączania urządzenia.
 
Opis techniczny armatki:
 
Armatka przeznaczona jest do płoszenia dzików, ptaków i innych zwierzą z pól, sadów, stawów, lotnisk, wysypisk śmieci itp.
 
głośność wybuchu do 130 dB,
wystrzały pojedyncze lub serie do 4 wystrzałów,
około 5 sekundowe odstępy czasowe pomiędzy kolejnymi seriami,
możliwość regulacji odstępów czasowych pomiędzy kolejnymi seriami od 1 do 60 minut,
odstępy pomiędzy losowymi seriami od 1 do 15 minut,
zegar, możliwe 4 okresy do programowania,
łatwość ustawienia,
11 kg butla z gazem wystarcza na ok 15000 detonacji,
zapłon wystarcza na około milion detonacji,
posiada dodatkowe wejście, umożliwiające podłączenie przycisku włączającego (kablowego) bądź pilota bezprzewodowego,
praktycznie nie wymaga konserwacji,
dostępny statyw do większego zestawu (opcjonalnie),
bezprzewodowy pilot o zasięgu sterowania do 2 km w terenie otwartym ( opcjonalnie    cena to około 1800 PLN ),
działa na gazie propan butan oraz baterii 12 V (nie załączone do zestawu).


Tagi:
źródło: