| Autor: redakcja

Wakacje znalazły rolnika. I to w Polsce!

Polak zwyciężył w konkursie zorganizowanym przez 365FarmNet. Konkurencja była spora – o czek wartości 10 tys. euro walczyli rolnicy z Niemiec, Francji, Austrii, Szwajcarii i Polski. Ryszard Boczar, zwycięzca, podkreśla, że konkurs zapewni mu podwójną nagrodę: wakacje marzeń na Rodos w Grecji oraz usprawnienie pracy w gospodarstwie. Co najważniejsze - tą drugą może „zdobyć” każdy!

Wakacje znalazły rolnika. I to w Polsce!

Rodzinne gospodarstwo, rodzinna wygrana

Pan Ryszard Boczar gospodaruje na 150 hektarach. W strukturze zasiewów ma zboża, rzepak i kukurydzę. Gospodarstwo w Buszycach jest w jego rodzinie już kolejne pokolenie – rodzice wykupili tu 14 hektarów, on powiększał je sukcesywnie, a teraz powoli część prac przejmuje już syn Łukasz. Córka nie chciała zostać na gospodarstwie, przeprowadziła się do Warszawy.
 
Ryszard Boczar nie prowadzi aktualnie produkcji zwierzęcej, tak, jak jeszcze niemal 10 lat temu, więc okres jesienno-zimowy zawsze jest trochę spokojniejszy, można się wybrać na wakacje. Czy takie właśnie będzie przeznaczenie zwycięskiego czeku?

- Na pewno pojedziemy na wczasy. Myślimy nad Grecją, chcemy lecieć na Rodos – mówi zwycięzca konkursu. - To syn zarejestrował siebie i mnie w programie 365FarmNet, więc na pewno i on będzie miał dzięki temu wakacje – śmieje się.
- Z nami pewnie syn nie zechce pojechać, jest już dorosły. Poza tym ktoś będzie musiał zostać w gospodarstwie, przypilnować prac wtedy, kiedy mnie i męża nie będzie. Jeszcze dokładnie nie ustalaliśmy ani terminu, ani szczegółów samego wyjazdu. Tak naprawdę, to jeszcze nie do końca sobie uświadomiliśmy, że wygraliśmy w tym konkursie – dodaje Bernarda Boczar, żona Pana Ryszarda.  


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!