Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Rynek zbóż w Polsce i na świecie (5-11.10.2015)

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Zapraszamy do zapoznania się z cotygodniowym podsumowaniem sytuacji na krajowym i giełdowym...

Zapraszamy do zapoznania się z cotygodniowym podsumowaniem sytuacji na krajowym i giełdowym rynku zbóż. Analiza obejmuje okres od 5 do 11 października 2015 roku.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Ceny pszenicy


Jak wynika z danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW w dniach 5–11.10.2015 r. średnia krajowa cena zakupu pszenicy konsumpcyjnej wynosiła 665 zł/t. Cena ta była mniejsza o 3% niż w poprzednim tygodniu i nieznacznie o 0,2% niż miesiąc wcześniej. Jednocześnie pszenica była droższa o 3% niż przed rokiem.

 

Średnia cena pszenicy paszowej, podobnie jak tydzień wcześniej, kształtowała się w granicy 673 zł/t. Była ona o 0,4% mniejsza niż przed miesiącem, ale o 11% większa niż rok wcześniej.
 

Ceny żyta
 

Za żyto konsumpcyjne w skupie średnio uzyskiwano 514 zł/t, czyli o 1% mniej niż w poprzednim tygodniu, ale o 2% więcej niż miesiąc wcześniej. W porównaniu do analogicznego czasu 2014 r. żyto skupowano o 6% drożej.
 

Ceny jęczmienia
 

Krajowa cena jęczmienia paszowego zwiększyła się do 590 zł/t. Cena ta była wyższa o 1% niż tydzień wcześniej, o 2,5 niż przed miesiącem i o 7% niż przed rokiem.

 

Przeciętna cena zakupu jęczmienia browarnego ukształtowała się w granicy 679 zł/t, czyli to mniej o 1% niż w poprzednim tygodniu, ale o 1% więcej niż przed miesiącem. Jednocześnie ziarno to było o 3% tańsze niż rok wcześniej.
 

Ceny pszenżyta
 

Za pszenżyto w skupie otrzymywano 573 zł/t, a więc to wzrost o 1% niż tydzień wcześniej. Cena tego ziarna w odniesieniu do notowań sprzed miesiąca zwiększyła się o 2%, a w porównaniu z ceną sprzed roku była o 8% wyższa.
 

Ceny kukurydzy
 

Kukurydzę w kraju zakupowano po 650 zł/t, czyli o 2% drożej niż tydzień wcześniej, ale o 7% taniej niż przed miesiącem. Od początku października przeciętna cena tego zboża jest większa niż przed rokiem o 14%.
 

Ceny zbóż - czytaj więcej


Czytaj dalej na następnej stronie...


1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +2 pkt. razem głosów: 2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Krótsze terminy stosowania nawozów
 • Krótsze terminy stosowania nawozów

  Wiele sygnałów wskazuje na to, iż Prezes Rady Ministrów jeszcze przed wakacjami podpisze rozporządzenie z dnia 5 czerwca 2018 r. w sprawie przyjęcia „Programu działań mających na celu...
 • Wymiana handlowo-spożywcza wśród mundialowych rywali Polaków
 • Wymiana handlowo-spożywcza wśród mundialowych rywali Polaków

  Eksport produktów rolno-spożywczych z Polski do naszych grupowych rywali (Senegalu, Kolumbii i Japonii) z tegorocznego Mundialu w Rosji jest nieznaczny. W 2017 roku łączna wartość eksportu...
 • Dzikie zwierzęta na polach
 • Dzikie zwierzęta na polach

  Według najnowszych szacunków w najbliższym dziesięcioleciu powierzchnia terenów zurbanizowanych na całym świecie zwiększy się o około 30%. Już dziś w wielu miejscach przestrzeń staje się...
 • Rolnictwo dawniej i dziś – historia, problemy, perspektywy
 • Rolnictwo dawniej i dziś – historia, problemy, perspektywy

  Właściwa historia rolnictwa rozpoczyna się około 12 tysięcy lat temu. Od tego momentu wędrowne dotychczas plemiona ludzkie, niezależnie w kilku miejscach na naszej planecie (Egipcie, Mezopotamii,...
 • Uprawy wielkoobszarowe – nie tędy droga!
 • Uprawy wielkoobszarowe – nie tędy droga!

  W XX wieku produkcja żywności stała się wielkim przemysłem, którego głównym celem jest zysk. Język gospodarzy zdominowały takie słowa, jak mechanizacja, chemizacja, intensyfikacja…
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl