| Autor: redakcja1

Wysokie prognozy produkcji zbóż w Rosji

Jak wynika z danych jednej z wiodących firm analitycznych IKAR, tegoroczne zbiory pszenicy w Rosji wyniosą 58,5 mln ton w stosunku do 60 mln ton we wcześniejszych przewidywaniach – podaje FAMMU/FAPA.

Wysokie prognozy produkcji zbóż w Rosji

Produkcja zbóż w Rosji

Korekty wielkości obszaru zbiorów zbóż wystąpiły, z uwagi na wystąpienie opadów śniegu i deszczu w niektórych rejonach kraju, gdzie jeszcze trwają żniwa. Analitycy IKAR zmniejszyli także szacunki zbiorów jęczmienia do 19,5 mln ton w odniesieniu do poprzednich 20,1 mln ton. Poza tym skorygowano w dół wielkość produkcji kukurydzy o 1,7 mln ton do 12,7 mln ton.
 
Natomiast druga wiodąca firma analityczna SovEcon nie zmieniła wcześniejszych prognoz tegorocznej produkcji zbożowej i nadal mówi się o 104,5 mln ton, w tym 59 mln ton pszenicy. Również oficjalne szacunki pozostały niezmienne. W związku z tym, Ministerstwo Rolnictwa kraju ocenia tegoroczną produkcję zbożową na 104 mln ton.
 
Jak wynika z oficjalnych danych, do 7 października 2014 roku w Rosji zebrano 101,5 mln ton zbóż w wadze przed suszeniem i czyszczeniem z 90% powierzchni upraw. Według oceny ministerstwa, czyszczenie i suszenie spowoduje spadek wagi ziarna o 6%. Natomiast do końca pierwszego tygodnia października tego roku udało się zebrać większość pszenicy w ilości 59,5 mln ton w wadze przed suszeniem i czyszczeniem z 90,6% powierzchni upraw tego gatunku. 


Tagi:
źródło: