| Autor: redakcja1

Wzrost eksportu zbóż i ich produktów

We wrześniu 2017 r. z Polski wyeksportowano 461 tys. ton ziarna zbóż względem 276 tys. ton w poprzednim miesiącu, w tym 293 tys. ton pszenicy, 62 tys. ton żyta, 30 tys. ton kukurydzy oraz mniejsze ilości pozostałych zbóż.

Wzrost eksportu zbóż i ich produktów
Jak zauważa Wiesław Łopaciuk z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, import ziarna wyniósł 92 tys. ton w stosunku do 123 tys. ton w sierpniu 2017 r. Wzrósł wywóz większości produktów przemiału zbóż, z wyjątkiem kasz i grysików. Podobnie było po stronie przywozu. Zmalała też wysyłka produktów przetworzonych.
 
Natomiast import ciast makaronowych znacznie się zwiększył, a zakup pozostałych przetworzonych produktów zbożowych wyraźnie ograniczono.
 
Przemysłowe przemiały zbóż we wrześniu 2017 r., w porównaniu z poprzednim miesiącem, minimalnie się obniżyły. Wzrosła jednak produkcja mąk, makaronów, a zmalała pieczywa świeżego i pasz.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!