| Autor: redakcja

Kondycjoner wody

W ostatnich czasach w branży rolniczej odczuwalny jest intensywny rozwój dzięki nowym rozwiązaniom wpływającym na uprawę. W związku z coraz mniej przewidywalnymi warunkami atmosferycznymi rolnicy szukają innych rozwiązań technologicznych czy substancji chemicznych, które w dużej mierze usprawniają pracę. Produkty poprawiające jakość i efektywność pracy są nieustannie poszukiwane. Dlatego też coraz bardziej popularne stają się kondycjonery wody, które poprawiają skuteczność oprysku oraz przynoszą korzyści ekonomiczne.

Kondycjoner wody
Rolnicy posiadają ogromną wiedzę teoretyczną i praktyczną na temat swoich gospodarstw i sposobu ich prowadzenia. Nie od dziś wiadomo, że rozwój roślin czy uzyskanie satysfakcjonującego plonu nie wynika jedynie z warunków glebowych lub atmosferycznych, ale również z jakości wody jaką stosujemy w gospodarstwach. Przy wykonywaniu zabiegów agrotechnicznych, a jest ich sporo w sezonie, zdecydowanie warto przyjrzeć się alternatywnym, dostępnym na rynku rozwiązaniom, jak kondycjonery wody. 
 
- Doradzając naszym klientom w zakresie nawożenia dolistnego zawsze kierujemy się dobrem upraw, włożonym wkładem pracy oraz osiągnięciem jak najwyższego plonu. Dlatego też zalecamy najpierw przeprowadzenie analizy zasobności gleby oraz sprawdzenie pH wody. W zakresie analizy gleby potwierdzamy, iż ten zabieg powinien wskazać nam kierunek działania względem nawożenia. Natomiast przygotowanie wody do oprysku nie stanowi już dla nas kłopotu. Do każdego zabiegu zdecydowanie polecamy użycie preparatu MI6  - mówi Marek Różniak, producent nawozów marki Agrami.

MI6 to kondycjoner wody zapewniający optymalne pH wody, indykator (barwa jasnomalinowa), zawiera składniki pokarmowe (azot, fosfor, siarka, magnez). We współpracy z jednostkami badawczymi firma Agrami udowodniła brak wytrącania osadów przy użyciu MI6. Preparat zwiększa odporność na stres i posiada właściwości adiuwantu. Tak przygotowana woda jest bogata w składniki pokarmowe oraz stanowi również bezpieczny i skuteczny „nośnik” różnych substancji aktywnych przy jednoczesnej pewności znacznie większego wchłaniania w głąb rośliny. Produkt jest bardzo ekonomiczny w stosowaniu względem kompleksowych właściwości jakie posiada. 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!