Kategorie
Poznaj produkty
-
2016-02-03
-
SIARCZAN MAGNEZU MgO 23 (Nawóz magnezowy)
2012-01-16 -
SERIA 007
2016-01-05 -
Agregaty uprawowe z wałem przednim - U755/W
2013-03-19 -
Siewnik punktowy BECKER AEROMAT ECO-LINE
2013-03-21
Globalne ceny mięsa zbliżyły się do poziomu sprzed roku
W kwietniu Indeks cen mięsa FAO wzrósł o 1,9 punktu (1,6 procent w porównaniu z marcem) do 116,3 punktu, co oznacza trzeci z rzędu miesięczny wzrost i sprawia, że wskaźnik ten pozostaje jedynie nieznacznie (0,4 procent) poniżej wartości z kwietnia 2023 roku.
W kwietniu międzynarodowe ceny mięsa drobiowego wzrosły, czemu sprzyjały stałe zakupy importowe dokonywane przez kraje Bliskiego Wschodu w obliczu ciągłych wyzwań dla produkcji wynikających z ognisk ptasiej grypy.
Światowe ceny mięsa wołowego również wzrosły, napędzane utrzymującym się wysokim popytem ze strony głównych importerów, pomimo zwiększonych dostaw ze źródeł krajowych w wiodących krajach importujących.
Ceny mięsa owczego nieznacznie odbiły w odpowiedzi na oczekiwania rynku dotyczące sezonowego ograniczenia dostaw w Oceanii.
Z kolei światowe ceny wieprzowiny spadły nieznacznie, odzwierciedlając słaby popyt wewnętrzny w Europie Zachodniej i utrzymujący się słaby popyt ze strony wiodących importerów, zwłaszcza Chin.
