| Autor: redakcja

Pronar z ciągnikiem i przyczepą na Narodowej Wystawie Rolniczej

Osobiście z ekspozycją firmy Pronar podczas Narodowej Wystawy Rolniczej zapoznał się Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Krzysztof Ardanowski.


Przyczepa samozbierająca Pronar T400RP - dane techniczne
Przyczepa PRONAR T400R to wielozadaniowa przyczepa do każdego gospodarstwa, w których wysoka wydajność jest pożądana. Dzięki dużej ładowności i przepustowości zapewnia szybki zbiór siana i słomy, transport sieczki z kukurydzy czy biomasy. Zastosowanie przyczep objętościowych o dużej pojemności dodatkowo daje olbrzymie oszczędności w procesie dostarczania, zbioru i transportu zebranej masy do punktów jej magazynowania lub przetwarzania. T400R jest bardzo dobrą inwestycją w gospodarstwach z dużym areałem użytków zielonych. Z jej pomocą można uprościć organizację pracy, zrezygnować ze stosowania dodatkowego sprzętu do transportu zielonki, a także zmniejszyć nakłady pracy fizycznej oraz zredukować wydatki na paliwo.
T400R wyposażona jest w podbieracz krzywkowy o szerokości 2 metrów. Zastosowanie krzywki powoduje, że ząb podbieracza w momencie kontaktu z glebą dostaje dużego przyspieszenia, w wyniku czego może zbierać materiał dokładnie i z dużą prędkością. Podbieracz ma osiem rzędów palców podbierających, zapewnia to stały przepływ masy. Regulowane koła kopiujące zapewniają perfekcyjne i chroniące darń kopiowanie nierówności terenu. Umożliwia to zbieranie masy zielonej bez strat nawet na pofałdowanym terenie.
 
Sercem T400R jest rotor załadunkowy o średnicy 800 mm z ośmioma spiralnie ułożonymi rzędami ramion wykonanych z trudnościeralnej stali. Układ tnący zawiera czterdzieści pięć, wykonanych z hartowanej stali narzędziowej noży, a średnia długość cięcia wynosi 34 mm. Każdy nóż jest indywidualnie zabezpieczony przed uszkodzeniem. W momencie uderzenia kamienia lub innego ciała stałego, nóż odchyli się, dzięki czemu ciało obce może przytępić nóż, ale go nie złamie. Po przejściu ciała obcego, nóż tnący powróci do pozycji wyjściowej. Noże można wymienić w łatwy i nie wymagający użycia specjalnych narzędzi sposób.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!