Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Amerykańska kukurydza i soja rosły wspierając wyższe notowania w Paryżu

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Amerykańska kukurydza i soja rosły wspierając wyższe notowania w Paryżu

Ziarno kukurydzy

Kukurydza w Chicago zaliczyła podczas wtorkowej sesji nowe, siedmiomiesięczne, maksimum...

Kukurydza w Chicago zaliczyła podczas wtorkowej sesji nowe, siedmiomiesięczne, maksimum wspierana silnym popytem na amerykańskie ziarno w obliczu pogarszających się perspektyw argentyńskiej produkcji.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Marcowa seria na kukurydzę podrożała wczoraj o 0,3% do 154,2 usd/t. Południowokoreańscy importerzy kupili w zeszłym tygodniu ponad milion ton kukurydzy, z czego znaczna część pochodzi z USA. Wczoraj USDA ogłosił nową sprzedaż 210 tys. ton tego zboża z dostawą do Korei Południowej.
 
Soja odrabia od poniedziałku straty, po korekcie spadkowej zanotowanej w końcówce minionego tygodnia. Notowania soi odbiły w górę po napotkaniu wsparcia technicznego. We wtorek seria najbliższa podrożała o 0,7%. Uprawy soi w Argentynie są w fazie wypełniana strąków, więc nadal istnieje duży potencjał strat, jeśli susza będzie się utrzymywać.
 
Pszenica była jedynym, z trzech głównych, taniejącym kontraktem we wtorek. Marcowa seria zamknęła sesję an blisko 1% minusie, ale w ciągu dnia zyskiwała po publikacji danych pokazujących pogorszenie upraw w stanie Kansas. Najnowsze modele pogodowe pokazały nieco większe szanse na deszcz w spieczonym południowym pasie upraw pszenicy w USA. Dobre warunki pogodowe panują za to w Basenie Morza Czarnego, a to ten region odpowiada teraz za dużą część globalnej produkcji i eksportu pszenicy.
 
W Chicago fundusze hedgingowe były nabywcami netto 11 tys. kontraktów na kukurydzę, 9 tys. na soję, ale sprzedały netto 4 tys. kontraktów na pszenicę.
 
Unijne kontrakty
 
W Paryżu unijne kontrakty zyskiwały wczoraj, naśladując zachowanie giełdy w Chicago. Wzrosty na rynku zbóż i rzepaku mieściły się w przedziale 0,5%-0,6% (0,75-2eur/t) i były minimalizowane przez drożejące euro. Dla czerwcowej kukurydzy cena zamknięcia 164,75 eur/t oznacza najwyższy poziom od połowy grudnia.

Czytaj dalej na następnej stronie...

1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl