Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Amerykańska pszenica mocno straciła na wartości

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W Chicago marcowa seria pszenicy potaniała w piątek o blisko 3% (-2,4% w skali tygodnia), pod...

W Chicago marcowa seria pszenicy potaniała w piątek o blisko 3% (-2,4% w skali tygodnia), pod presją lepszych od oczekiwań danych z USA.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Na wartości straciła też kukurydza, ponieważ USDA podniósł i tak już rekordową wydajność, a w konsekwencji też amerykańskie zbiory. Najbliższa seria kukurydzy potaniała w piątek 0,7% (-1,4% w skali tygodnia). Jedynie soja oparła się przecenie, a styczniowy kontrakt podrożał o 0,4% w piątek (ale potaniał 1,8% w skali tygodnia). USDA zmniejszył szacunki średniego plonu soi i w konsekwencji krajowe zbiory.
 
Najnowsze prognozy dla USA:
 
Pszenica - Raport na temat areału zasiewów pszenicy ozimej pokazał dużo mniejszy, niż się spodziewano, spadek amerykańskich zasiewów (mimo to wynik najgorszy od 1909 roku). Dodatkowo korekta w górę importu pszenicy i w dół krajowego zużycia, podniosła prognozowane zapasy końcowe tego zboża w USA, o 0,8 mln t, do 26,92 mln t.
 
Kukurydza - Szacunek średniego plonu kukurydzy w USA podniesiono ze 175,4 do 176,6 buszli/akr (rekord). Podniesiono też amerykańską produkcję kukurydzy, mimo lekkiego cięcia w dół areału, do 371 mln t (+0,7 mln t od grudnia) i o 1 mln t oczekiwane zapasy końcowe.
 
Soja - USDA zmniejszył szacunki średniego plonu soi z 49,5 do 49,1 buszli/akr i o prawie 1 mln ton krajowe zbiory do i tak rekordowych 119,5 mln ton. Pozostałe dane dla soi były już prospadkowe. Szacowany amerykański eksport soi obniżono o prawie 2 mln ton, co z nawiązką skonsumowało lekki wzrost krajowego spożycia. W efekcie zapasy na koniec sezonu powinny wzrosnąć z 12,12 mln t (grudzień) do 12,79 mln t (styczniowa prognoza). Oznaczać to będzie wzrost amerykańskich zapasów końcowych soi o ok. 50% - licząc rok do roku.
 
W piątek fundusze hedgingowe sprzedały netto 13 tys. kontraktów na kukurydzę, 10,5 tys. na pszenicę, ale kupiły netto 11 tys. kontraktów na soję.
 
Unijne kontrakty
 
Spadki na rynku zbóż za oceanem wytyczyły kierunek zmian, który obowiązywał w piątek w Paryżu.  Euro umocniło się do dolara o blisko 1,5% w piątek, dostarczając dodatkowych argumentów stronie podażowej. Najbliższe serie kukurydzy i pszenicy straciły na ostatniej sesji 0.5% i 0,8% - zaliczając historyczne minima tych serii. Rzepak potaniał w piątek o tylko skromne 0,2%, korzystając nieco z bijącej rekordy cen ropy.

Czytaj dalej na następnej stronie...

1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Rynek zbóż w kraju (15.04.2018)
 • Rynek zbóż w kraju (15.04.2018)

  Na rynku krajowym w drugim tygodniu kwietnia 2018 r. ponownie zwiększyły się ceny monitorowanych zbóż. Zapraszamy do zapoznania się z cotygodniowym podsumowaniem sytuacji na krajowym i giełdowym...
 • Luty przyniósł jeszcze większy import rzepaku i oleju rzepakowego do Polski
 • Luty przyniósł jeszcze większy import rzepaku i oleju rzepakowego do Polski

  W styczniu i lutym tego roku zaimportowano do Polski 151.428 ton rzepaku (w tym 62.155 ton w styczniu), głównie z Czech, Słowacji i Rumunii. Jest to wynik prawie dwukrotnie większy niż przed rokiem.
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • play Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%
 • Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%

  Końcówka sezonu zbioru zbóż charakteryzuje się zmniejszonym podażem ziarna i delikatnie rosnącymi cenami skupu. Na terenie Polski, ceny skupu zbóż konsumpcyjnych są większe o 20% w...
 • Dopłaty do materiału siewnego kategorii kwalifikowany
 • Dopłaty do materiału siewnego kategorii kwalifikowany

  Na podstawie podsumowania przygotowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR) ze złożonych wniosków dotyczącego powierzchni gruntów ornych obsianych lub obsadzonych materiałem siewnym...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl