Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Kondycja i zaawansowanie upraw pszenicy, kukurydzy i soi w USA

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Ubiegłotygodniowy raport USDA pokazał pogorszenie kondycji amerykańskich upraw kukurydzy i soi...

Ubiegłotygodniowy raport USDA pokazał pogorszenie kondycji amerykańskich upraw kukurydzy i soi oraz problemy z dokończeniem zasiewów soi, przede wszystkim w Stanie Missouri. Jak poinformował Andrzej Bąk z e-WGT zbiory pszenicy ozimej podwoiły się w minionym tygodniu.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Uprawy kukurydzy

Tygodniowy raport (stan na 28 czerwca) z postępów amerykańskich upraw ukazał, że kondycja kukurydzy jest oceniona jako dobra, chociaż w dalszym ciągu pogarsza się. Udział areału ocenianego na dobry i bardzo dobry zmalał o 3% do 68%, przy czym rok temu było to 75%. Indeks Brugler500 zmalał o 6 punktów w obrębie tygodnia do 372 punktów.

Uprawy pszenicy

Kondycja amerykańskich upraw uległa nieznacznemu pogorszeniu. Tylko o 1% dokonano przesunięcia upraw z grupy zadowalający do słaby. Jednakże nadal w grupach dobry i bardzo dobry znajduje się 41% powierzchni pszenicy ozimej. Jest to wynik lepszy niż 30% w roku minionym. Indeks Brugler500 obniżył się o 1 punkt do 318 punktów.


Zaawansowanie zbiorów – do 28 czerwca zebrano w USA 38% obszaru pszenicy ozimej, oznacza to postęp tygodniowy w granicy 19%. Nadal jest to poniżej 46% przeciętnej 5-letniej.


Kondycja pszenicy jarej nieco się polepszyła, o 1% do 72% zwiększył się udział upraw zaliczanych do dobrych i bardzo dobrych, co jest wynikiem lepszym niż 70%, przed rokiem.

Uprawy soi

Areał zasiewów amerykańskiej soi wzrósł w ostatnim tygodniu z 90% do 94% i pozostaje w tyle za 97% średnią. Najgorsza sytuacja jest w Stanie Missouri, gdzie obsiano zaledwie 62% planowanego areału, przy czym rok temu i średnio było to 94%.


Stan upraw soi lekko się pogorszył, 63% obszaru zaliczana jest teraz do dobry i bardzo dobry, tj. zniżka o 2%, gdzie w 2014 roku było to 72%. Po 1%, zwiększył się udział upraw ocenianych na zadowalający i słaby. Indeks Brugler500 dla soi obniżył się o 3 punkty do 363 punktów.

 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Prognoza globalnych zbiorów zbóż
 • Prognoza globalnych zbiorów zbóż

  Globalne zbiory zbóż z wykluczeniem ryżu w sezonie 2018/2019 mogą wynieść 2 089 mln ton, czyli o 1% więcej niż w poprzednim sezonie, ale o 1% mniej niż w rekordowym sezonie 2016/2017, kiedy...
 • Samorząd wnioskuje o poprawę opłacalności upraw ekologicznych zbóż
 • Samorząd wnioskuje o poprawę opłacalności upraw ekologicznych zbóż

  W ramach PROW 2014-2020 znajduje się m.in. działanie „Rolnictwo ekologiczne", którego celem jest wspieranie dobrowolnych zobowiązań rolników, którzy podejmują się utrzymać lub przejść na...
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • play Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%
 • Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%

  Końcówka sezonu zbioru zbóż charakteryzuje się zmniejszonym podażem ziarna i delikatnie rosnącymi cenami skupu. Na terenie Polski, ceny skupu zbóż konsumpcyjnych są większe o 20% w...
 • Dopłaty do materiału siewnego kategorii kwalifikowany
 • Dopłaty do materiału siewnego kategorii kwalifikowany

  Na podstawie podsumowania przygotowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR) ze złożonych wniosków dotyczącego powierzchni gruntów ornych obsianych lub obsadzonych materiałem siewnym...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl