| Autor: mikolaj

KRIR wystąpiła o zmianę terminów siewu poplonów

W związku z trwającą w całym kraju klęską suszy Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wystąpił 24 sierpnia 2015 r. do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z wnioskiem o odroczenie terminów wysiewu poplonów i międzyplonów ścierniskowych, obowiązujących rolników realizujących pakiet ochrona gleb i wód w ramach działania rolnośrodwiskowo-klimatycznego PROW 2014-2020 oraz w ramach programu rolnośrodowiskowego PROW 2007-2013.

KRIR wystąpiła o zmianę terminów siewu poplonów

Zarząd KRIR wnioskował o wydłużenie terminu siewu tych upraw co najmniej do 15 października. Obecnie nie ma możliwości uprawy przedsiewnej pola, a wymuszony siew w przesuszoną glebę nie zapewni wschodów roślin i spełnienia założeń programu, polegających na ochronie gleb i wód.

Zarząd wystąpił również z prośbą o pilne wyjaśnienie, jaki termin siewu obowiązuje rolników, którzy ostatni rok realizują pakiet ochrona gleb i wód w ramach PROW 2007-13.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!