| Autor: redakcja6

Na giełdach przeważają spadki cen (24-30.06.13)

W tym tygodniu notowania pszenicy w najbliższym kontrakcie na Matif spadły o 1,6% dochodząc do 196,8 EUR/tonę. Taniała także kukurydza w dalszych kontraktach, choć wyjątkiem był kontrakt sierpniowy – informuje FAMMU/FAPA.

Na giełdach przeważają spadki cen (24-30.06.13)
Natomiast w kontrakcie styczniowym notowania kukurydzy zmniejszyły się o 2% do 184,8 EUR/tonę. Podobnie kształtował się trend cenowy na największej amerykańskiej giełdzie towarowej CBoT. Tutaj kukurydza w kontrakcie lipcowym potaniała przez ostatni tydzień o 0,9% do 262,7 USD/tonę. Z kolei ceny pszenicy w najbliższym kontrakcie zmalały aż o 5,3% w skali tygodnia do 243,8 USD/tonę. Obniżki odnotowano również dla pszenicy HRW w Kansas – aż o 6,9% do 252,2 USD/tonę oraz dla pszenicy HRS na MGE – zniżka o 3,4% do 289 USD/tonę.
 
Do spadków na amerykańskich giełdach przyczyniły się przede wszystkim ostatnie prognozy optymalnych warunków pogodowych na środkowym zachodzie kraju, co wpłynęło głównie na obniżki cen kukurydzy.
Powszechna okazała się sprzedaż najbliższych kontraktów na kukurydzę na CBoT i kupowanie tych kolejnych. Niemniej jednak w dalszym ciągu w transakcjach rzeczywistych ceny kukurydzy są relatywnie wysokie z uwagi na wyjątkowo niski poziom zapasów, który jest najniższy od 17 lat – podkreśla FAMMU/FAPA z wykorzystaniem Reuters i innych źródeł.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!