| Autor: redakcja1

Niższe zbiory siana

Zbiory z łąk trwałych w przeliczeniu na siano wyniosły 12,3 mln t i były niższe o 3,4% od otrzymanych w 2018 roku, plony traw łąkowych, w przeliczeniu na siano oszacowano na 44,6 dt/ha.

Niższe zbiory siana
W wielu rejonach kraju warunki wegetacji roślin i przyrostu biomasy na łąkach nie były zbyt sprzyjające. Z kolei warunki wegetacji roślinności łąkowej po zbiorze pierwszego pokosu były na ogół niekorzystne.
 
Bardzo wysokie temperatury powietrza oraz za mała ilość opadów deszczu po zbiorach pierwszego pokosu nie sprzyjały intensywnemu wzrostowi roślinności łąkowej.
 
W regionach, gdzie właściwe uwilgotnienie pozwoliło na odrost runi po zbiorze pierwszego pokosu, w drugiej połowie lipca przeprowadzano zbiór drugiego pokosu siana łąkowego. W rejonach o niesprzyjającym rozkładzie opadów ze sporych obszarów nie zebrano traw trzeciego pokosu lub wykonano tylko koszenie pielęgnacyjne.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!