| Autor: redakcja6

Koniczyna i lucerna objęte wsparciem finansowym

Jak poinformowała Krajowa Rada Izb Rolniczych, w związku z realizacją wniosku XV Posiedzenia KRIR dotyczącego wsparcia produkcji roślin wysokobiałkowych, wystąpiono do resortu rolnictwa o udzielenie informacji o dopłatach do upraw koniczyny i lucerny.

Koniczyna i lucerna objęte wsparciem finansowym

Koniczyna i lucerna objęte płatnością związaną z produkcją do roślin wysokobiałkowych

Zapytanie Krajowej Rady Izb Rolniczych dotyczące dopłat do upraw koniczyny i lucerny w ramach płatności powiązanych z produkcją w latach 2015-2020 spotkało się z następującą odpowiedzią Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi: planuje się, że wspomnianą płatnością objęte zostaną następujące gatunki roślin: bób, bobik, ciecierzyca, fasola zwykła, fasola wielokwiatowa, groch siewny, groch siewny cukrowy, soczewica jadalna, soja zwyczajna, łubin biały, łubin wąskolistny, łubin żółty, peluszka, seradela uprawna, wyka siewna, koniczyna czerwona, koniczyna biała, koniczyna białoróżowa, koniczyna perska, koniczyna krwistoczerwona, komonica zwyczajna, esparceta siewna, lucerna siewna, lucerna mieszańcowa, lucerna chmielowa, nostrzyk, lędźwian, wyka kosmata.
 
Przedmiotowe wsparcie będzie przyznawane do powierzchni nie większej niż 75 ha.
 
Szczegółowe zasady przyznawania tego wsparcia oraz wykaz kwalifikujących się roślin zostaną określone w rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania oraz wypłaty płatności bezpośrednich i płatności niezwiązanej do tytoniu. Projekt tego rozporządzenia zostanie w najbliższym czasie skierowany do konsultacji publicznych.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!