| Autor: redakcja1

Wsparcie na rozbudowę potencjału badawczego z KPO

Za 3 dni kalendarzowe rozpocznie się przyjmowanie wniosków o objęcie wsparciem z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) inwestycji w rozbudowę potencjału badawczego. Instytuty badawcze nadzorowane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi mogą uzyskać dofinansowanie na budowę lub modernizację zaplecza analityczno-laboratoryjnego oraz infrastruktury badawczej w sektorze hodowli roślin.

Wsparcie na rozbudowę potencjału badawczego z KPO
Wsparcie będzie dotyczyło inwestycji w ramach KPO: A2.4.1 Inwestycje w rozbudowę potencjału badawczego w zakresie wsparcia inwestycji rozbudowy publicznego zaplecza analityczno-laboratoryjnego w sektorze hodowli roślin skierowanego do instytutów nadzorowanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
 
Termin i sposób składania wniosków
 
Nabór będzie prowadzony elektronicznie w systemie CST2021 i będzie trwał 30 dni kalendarzowych.
 
Przedsięwzięcia objęte wsparciem
 
Będzie można uzyskać wsparcie na budowę lub modernizację zaplecza analityczno-laboratoryjnego oraz infrastruktury badawczej w sektorze hodowli roślin.
 
Beneficjenci
 
Wsparcie może być udzielone wyłącznie instytutom badawczym nadzorowanym przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
 
Pula środków
 
Kwota przeznaczona na wsparcie części inwestycji A 2.4.1 Inwestycja rozbudowy publicznego zaplecza analityczno-laboratoryjnego w sektorze hodowli roślin wynosi 102,88 mln zł.
 


Tagi:
źródło: