| Autor: kkj6

Droższa wieprzowina i drób, ale za to wołowina tańsza

W dniach od 4 do 10 kwietnia dostawcy wieprzowiny, za żywiec otrzymali około 4,43 złotego za kilogram. Jest to 1,5 procentowa zwyżka w stosunku do ubiegłego tygodnia. Poza tym jest to o 6 procent więcej niż miesiąc temu, a w stosunku rocznym tendencja wzrostowa wynosi aż 21 procent.

Droższa wieprzowina i drób, ale za to wołowina tańsza


Mimo podwyżek w kraju, od jakiś 2 tygodni utrzymuje się spadek cen w skupie bydła. W okresie od 4 do 10 kwietnia tego roku zakłady mięsne nabywały wołowinę średnio o 0,04 złotego taniej na kilogramie niż miało to miejsce we wcześniejszym tygodniu.


Z kolei w branży drobiarskiej jest odwrotnie. W obecnym czasie, krajowe ceny skupu drobiu wzrosły do rekordowo wysokich. W porównaniu do minionego tygodnia zwyżka ta wynosi około 2 procent.


Patrząc z perspektywy ostatniego miesiąca ceny drobiu wzrosły o 1 procent, a indyków o 6 procent. W skali roku wzrost jest bardziej widoczny i odczuwalny. W roku 2010 za drób, punkty skupu płaciły odpowiednio o 22 procent i 25 procent mniej niż aktualnie.Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!