| Autor: kkj6

Masło tanieje, a mleko w proszku drożeje

W okresie 18-24 kwietnia tego roku, po wcześniejszym wzroście, ceny masła ponownie się obniżyły.

Masło tanieje, a mleko w proszku drożeje


W związku z tym, w tym czasie za masło w blokach krajowym producentom płacono średnio 14,35 złotego za kilogram. Z kolei za masło konfekcjonowane otrzymywali oni 15,38 złotego za kilogram, czyli o 0,08-0,09 mniej niż w tygodniu wcześniejszym. Niemniej jednak wobec cen sprzed miesiąca, masło w blokach staniało o 5 procent. Natomiast za konfekcjonowane zapłacono o 1 procent mniej.


Co więcej, otóż w przypadku odtłuszczonego mleka w proszku, w omawianym czasie zauważono wzrost cen. Dlatego też producenci dostawali za nie 9,57 złotego za kilogram, czyli o 1 procent więcej niż w zeszłym tygodniu, ale w stosunku do wcześniejszego miesiąca spadek wynosi 3 procent.


Jednakże w przypadku pełnego mleka w proszku, od połowy marca tego roku ceny są dosyć niestabilne. Aczkolwiek w omawianym okresie za pełne mleko w proszku można było otrzymać 12,63 złote za kilogram, czyli o 2,6 procenta więcej niż to miało miejsce tydzień wcześniej. W odniesieniu do miesiąca poprzedniego wzrost ten wynosi blisko 0,3 procenta.

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!