Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
MRiRW o minimalnych warunkach utrzymania zwierząt gospodarskich

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W związku z szeregiem publikacji prasowych sugerujących, że projekt rozporządzenia...

W związku z szeregiem publikacji prasowych sugerujących, że projekt rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie minimalnych warunków utrzymywania gatunków zwierząt gospodarskich innych niż te, dla których normy ochrony zostały określone w przepisach Unii Europejskiej zmierza do wprowadzenia pogorszenia warunków utrzymywania zwierząt gospodarskich uprzejmie informujemy, że Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wydając przepisy dotyczące ochrony zwierząt kieruje się szczególną troską i dbałością, aby zwierzętom były zapewnione jak najlepsze warunki utrzymywania uwzględniające ich fizjologiczne i bytowe potrzeby.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Ministerstwo zwraca uwagę, że mimo, iż przepisy Unii Europejskiej nie regulują szczegółowo warunków utrzymywania zwierząt gospodarskich gatunków: bydła, z wyjątkiem cieląt, koni, owiec, kóz, strusi, przepiórek, perlic, lisów polarnych, lisów pospolitych, jenotów, norek, tchórzy, królików, szynszyli, nutrii, jeleni i danieli, indyków, gęsi i kaczek, to Polska już w 2003 r. rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 2 września 2003 r. w sprawie minimalnych warunków utrzymywania poszczególnych gatunków zwierząt gospodarskich wprowadziła wyższe wymagania, niż określone w przepisach dyrektywy Rady 98/58/WE z dnia 20 lipca 1998 r. dotyczącej ochrony zwierząt gospodarskich.

W przypadku zmiany przepisu dotyczącego pojenia zwierząt miała ona na celu dostosowanie zasad pojenia wszystkich gatunków i kategorii zwierząt, których dotyczy przedmiotowe rozporządzenie. Jego wprowadzenie i stosowanie powinno zapewnić zaspokojenie bardzo odmiennego zapotrzebowania tych zwierząt na wodę lub inne płyny. Jednocześnie chodziło też o dostosowanie przepisu do dyrektywy Rady 98/58/WE, która jest podstawą kontroli wymogów wzajemnej zgodności w tym zakresie, tak by obowiązki wynikające z prawa krajowego i unijnego były jednolite i jednoznaczne.

Równocześnie Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zapewnia, że ze szczególną uwagą analizuje uwagi zgłaszane w ramach konsultacji mając na względzie dobrostan zwierząt gospodarskich.
 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl