| Autor: redakcja6

UE pomoże w zwalczaniu pryszczycy w Algierii i Tunezji

Komisja Europejska w odpowiedzi na prośbę Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa oraz Organizacji ds. Zdrowia Zwierząt, wyśle 1,1 mln szczepionek do Algierii i Tunezji, celem wsparcia kampanii zwalczania pryszczycy w tych państwach – podała FAMMU/FAPA.

UE pomoże w zwalczaniu pryszczycy w Algierii i Tunezji

Pryszczyca w Algierii i Tunezji

FAO i OIE zaapelowały do Unii o przekazanie wysokiej jakości szczepionek, w związku z pojawieniem się nowego szczepu pryszczycy w Algierii i Tunezji. Niemożliwe było bowiem pozyskanie tych substancji z innych źródeł.
 
Preparaty zostaną dostarczone w ciągu najbliższych dwóch tygodni i posłużą zwiększeniu odporności bydła, owiec i kóz w tych krajach.
 
Unia Europejska wspiera programy nastawione na pomoc w zwalczaniu pryszczycy, zwłaszcza w państwach z basenu Morza Śródziemnego. Jest to bowiem istotne z punktu widzenia zachowania statusu Wspólnoty, będącej wolną od tego wirusa.
 
Państwa członkowskie nie prowadzą importu żywca oraz innych produktów zwierzęcych z Algierii i Tunezji, a osoby podróżujące z tych krajów mają zakaz przywożenia na teren Wspólnoty produktów mięsnych i mlecznych, które mogę być źródłem choroby.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!