Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
UE pomoże w zwalczaniu pryszczycy w Algierii i Tunezji

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Komisja Europejska w odpowiedzi na prośbę Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i...

Komisja Europejska w odpowiedzi na prośbę Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa oraz Organizacji ds. Zdrowia Zwierząt, wyśle 1,1 mln szczepionek do Algierii i Tunezji, celem wsparcia kampanii zwalczania pryszczycy w tych państwach – podała FAMMU/FAPA.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Pryszczyca w Algierii i Tunezji

FAO i OIE zaapelowały do Unii o przekazanie wysokiej jakości szczepionek, w związku z pojawieniem się nowego szczepu pryszczycy w Algierii i Tunezji. Niemożliwe było bowiem pozyskanie tych substancji z innych źródeł.
 
Preparaty zostaną dostarczone w ciągu najbliższych dwóch tygodni i posłużą zwiększeniu odporności bydła, owiec i kóz w tych krajach.
 
Unia Europejska wspiera programy nastawione na pomoc w zwalczaniu pryszczycy, zwłaszcza w państwach z basenu Morza Śródziemnego. Jest to bowiem istotne z punktu widzenia zachowania statusu Wspólnoty, będącej wolną od tego wirusa.
 
Państwa członkowskie nie prowadzą importu żywca oraz innych produktów zwierzęcych z Algierii i Tunezji, a osoby podróżujące z tych krajów mają zakaz przywożenia na teren Wspólnoty produktów mięsnych i mlecznych, które mogę być źródłem choroby.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Produkcja mięsa w Europie przesuwa się na wschód
 • Produkcja mięsa w Europie przesuwa się na wschód

  Przeobrażenia gospodarcze i polityczne powodują zmiany w każdej branży. Sektor mięsa w UE jest tego idealnym przykładem – stopniowo, ale nieustannie zmniejsza się produkcja w „starej UE”...
 • Nowe formy wparcia dla producentów mleka, świń i owiec
 • Nowe formy wparcia dla producentów mleka, świń i owiec

  Krajowa Rada Izba Rolniczych poinformowała o zmianach we wspieraniu przez ARR zadań związanych z ustanowieniem nadzwyczajnej pomocy dostosowawczej dla producentów mleka i rolników w innych...
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
 • Nadal rosną ceny polskich jaj
 • Nadal rosną ceny polskich jaj

  W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. W ostatnich miesiącach br. ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną.
 • Razem łatwiej
 • Razem łatwiej

  Wnioski o przyznanie wsparcia na "Tworzenie grup producentów i organizacji producentów" PROW 2014 - 2020 będzie można składać od 30 października do 28 grudnia 2017 r. w Oddziałach Regionalnych...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl