Kategorie

Poznaj produkty


| Autor: redakcja12

9,7 mln e-PIT-ów. Nowy rekord!

Tegoroczna edycja akcji informacyjnej Ministerstwa Finansów „Szybki PIT", rozpoczęła się 2 marca i zakończyła w ostatni dzień składania deklaracji PIT, tj. 2 maja 2017 r. Podobnie jak w ubiegłych latach, objęła swoim zasięgiem całą Polskę. I jak co roku, teraz również padł nowy rekord złożonych elektronicznych deklaracji - 9 670 215, podczas gdy rok wcześniej było to 8 413 649 e-PIT-ów.

9,7 mln e-PIT-ów. Nowy rekord!
Różnorodna pomoc dla podatników

W ramach kampanii zostało przygotowanych wiele udogodnień dla podatników, aby pomóc im w wypełnieniu obowiązków podatkowych. 93 punkty rozliczeń znajdujących się w galeriach handlowych odwiedziło ponad 13 tys. osób. Eksperci MF od podatków dochodowych podczas kwietniowych dyżurów telefonicznych w ministerstwie odpowiedzieli na wiele pytań dotyczących rozliczenia rocznego. Podatnicy mogli im także opisać swój problem z PIT i wysłać e-maile przez stronę SzybkiPIT.pl, co roku uruchamianą w ramach kampanii.

Z roku na rok, Polacy coraz chętniej korzystają z elektronicznych deklaracji podatkowych, dlatego wprowadzane są nowe możliwości w tym zakresie. Po uruchomieniu wstępnie wypełnionego przez Urząd Skarbowy zeznania podatkowego (PFR) w 2015 r., w tym roku dodano kolejne narzędzia, aby ułatwić podatnikom składanie zeznań przez internet. Chodzi o PIT-WZ, czyli formularz składany przez podatników, którzy chcą, aby to Urząd rozliczył za nich roczny PIT oraz PIT-OP skierowany do emerytów i rencistów, którzy chcą, bez wypełniania całego PIT-u, przekazać 1% swojego podatku dla wybranej organizacji pożytku publicznego. Przez miesiąc, kiedy były dostępne, z PIT-WZ skorzystało blisko 40 tys. podatników, natomiast z PIT-OP – prawie 8 tys.

Podczas kampanii, w salach obsługi podatnika, w wielu Urzędów uruchomiono specjalne stanowiska komputerowe, przy których składano zeznania drogą elektroniczną przy pomocy usługi wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego (PFR), która wraz z broszurami informacyjnymi była dostępna na Portalu Podatkowym.


Tagi:
źródło: