| Autor: redakcja1

ComAgri przeciw propozycji KE dot. możliwości zakazu importu GMO przez poszczególne państwa UE

W dniu 3 września br. Komitet ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich – ComAgri, przy większości 28 głosów, 8 przeciwko oraz 6 wstrzymujących się odrzucił propozycję Komisji z kwietnia br. zakładającą możliwość narodowych zakazów importu i użycia pasz i żywności GMO – podaje FAMMU/FAPA.

ComAgri przeciw propozycji KE dot. możliwości zakazu importu GMO przez poszczególne państwa UE

Propozycja ta wcześniej spotkała się z już z bardzo silnym oporem ze strony lobby biotechnologicznego i obrońców środowiska. Niemniej jednak ComAgri wyraził opinię, że posunięcie byłoby naruszeniem zasad wspólnego rynku oraz naraża na niebezpieczeństwo sektor hodowli zwierząt, który jest mocno zależny od sprowadzanej paszy GMO.

 

W komentarzu bawarski parlamentarzysta Albert Des ocenił, że wynik głosowania jest jasnym sygnałem dla Komisji. Teraz propozycja będzie poddana pod głosowanie Komitetu ds. Środowiska PE - ComEnvi 12-13 października br. Później podczas sesji w Strasburgu 26-29 października br. PE oceni propozycję KE.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!