Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
ComEnvi przeciwna możliwości zakazu importu GMO

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W dniu 13 października br. Komisja Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i...

W dniu 13 października br. Komisja Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności - ComEnvi Parlamentu Europejskiego miażdżącą większością głosów, a więc 47 do 3, przy czym 5 osób się wstrzymało, odrzucił propozycję Komisji z kwietnia br. zakładającą możliwość narodowych zakazów importu i użycia pasz i żywności GMO, które wcześniej zostały zalegalizowane – podaje FAMMU/FAPA.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Wcześniej, w dniu 3 września br. Komitet ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich – ComAgri także odrzucił propozycję KE. Przewodniczący ComEnvi Giovanni La Via (EPL, Włochy) ocenił, że eurodeputowani obawiają się, że propozycja KE może spowodować załamanie wspólnego rynku, co przełożyłoby się na wprowadzenie kontroli granicznych między państwami opowiadającymi się za oraz przeciw GMO.

 

Poza tym, jego zdaniem należy zrezygnować z nowych przepisów pozostając przy aktualnym systemie, w którym decyzje dotyczące GMO w żywności i paszach są podejmowane na poziomie unijnym. Ostateczną decyzję ws. importu pasz i żywności GMO podejmie plenarne posiedzenie PE w trakcie sesji w Strasburgu 26-29 października. Wysoce prawdopodobne jest odrzucenie propozycji Komisji.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Prognoza globalnych zbiorów zbóż
 • Prognoza globalnych zbiorów zbóż

  Globalne zbiory zbóż z wykluczeniem ryżu w sezonie 2018/2019 mogą wynieść 2 089 mln ton, czyli o 1% więcej niż w poprzednim sezonie, ale o 1% mniej niż w rekordowym sezonie 2016/2017, kiedy...
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
 • Nadal rosną ceny polskich jaj
 • Nadal rosną ceny polskich jaj

  W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. W ostatnich miesiącach br. ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną.
 • Razem łatwiej
 • Razem łatwiej

  Wnioski o przyznanie wsparcia na "Tworzenie grup producentów i organizacji producentów" PROW 2014 - 2020 będzie można składać od 30 października do 28 grudnia 2017 r. w Oddziałach Regionalnych...
 • Przedsiębiorcy z sektorów przetwórstwa, chowu i hodowli ryb mogą ubiegać się o pomoc finansową
 • Przedsiębiorcy z sektorów przetwórstwa, chowu i hodowli ryb mogą ubiegać się o pomoc finansową

  Przedsiębiorstwa prowadzące działalność w zakresie przetwarzania produktów rybnych, chowu lub hodowli ryb mogą ubiegać się o pomoc na inwestycje w ramach działania 5.4 "Przetwarzanie...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl