Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Już 14 krajów chce zakazu upraw GMO

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Francja zgłosiła Komisji Europejskiej prośbę, w której planuje kontynuować zakaz uprawy...

Francja zgłosiła Komisji Europejskiej prośbę, w której planuje kontynuować zakaz uprawy kukurydzy GMO używając nowej możliwości prawnej dla zakazu uprawy GMO obowiązujące od kwietnia br., a więc dołączyła do podobnych posunięć Łotwy i Grecji z sierpnia br. oraz Niemiec i Szkocji – podaje FAMMU/FAPA.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


W ten sposób Francja będzie kontynuować zakaz jedynej legalnej do uprawy odmiany - kukurydzy MON810. Komisja jest odpowiedzialna za dopuszczenia lub zgłoszenia zakazów uprawy GMO przez państwa członkowskie oraz poinformowanie o nich firm.

 

Chorwacja także ostatnio dołączyła do grupy państw, które zgłosiły KE zamiar zastosowania klauzuli wyjścia, o czym poinformował KE chorwacki minister rolnictwa. Przed kilkoma dniami również Austria, Węgry, Holandia, Polska, Belgia - Walonia poinformowały KE o zamiarze wprowadzenia zakazu uprawy GMO.

 

Dnia 30 września br. na identyczne kroki zdecydowały się: Bułgaria, Cypr oraz oficjalnie Niemcy informując komisję o wyborze opcji. W związku z tym, do 30 września br. łącznie 14 państw UE zadeklarowało zakaz uprawy GMO: Łotwa, Grecja, Chorwacja, Francja, Austria, Węgry, Holandia, Polska, Litwa, Belgia - Walonia, Wlk. Brytania - Szkocja, Walia i Irlandia Płn., Bułgaria, Cypr oraz Niemcy. Jak wynika z nowych zasad Komisja Europejska powinna do 2 października br. otrzymać informacje o zakazie GMO z poszczególnych krajów członkowskich.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Prognoza globalnych zbiorów zbóż
 • Prognoza globalnych zbiorów zbóż

  Globalne zbiory zbóż z wykluczeniem ryżu w sezonie 2018/2019 mogą wynieść 2 089 mln ton, czyli o 1% więcej niż w poprzednim sezonie, ale o 1% mniej niż w rekordowym sezonie 2016/2017, kiedy...
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • play Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%
 • Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%

  Końcówka sezonu zbioru zbóż charakteryzuje się zmniejszonym podażem ziarna i delikatnie rosnącymi cenami skupu. Na terenie Polski, ceny skupu zbóż konsumpcyjnych są większe o 20% w...
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
 • Nadal rosną ceny polskich jaj
 • Nadal rosną ceny polskich jaj

  W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. W ostatnich miesiącach br. ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną.
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl