Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Naciski KE w sprawie szczegółów „zazieleniania”

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Pod koniec stycznia 2014 roku Komisarze: ds. Środowiska – Janez Potocnik oraz Connie Hedegaard...

Pod koniec stycznia 2014 roku Komisarze: ds. Środowiska – Janez Potocnik oraz Connie Hedegaard działający w dziedzinie klimatu wyrazili opinię, że wymogi dotyczące Obszarów Zorientowanych Ekologicznie (EFA) są wadliwe – podaje FAMMU/FAPA.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Ponadto ocenili, że powinny one obejmować również zakaz stosowania pestycydów na tych obszarach wzbogacających różnorodność biologiczną i faunę. Dodatkowo gospodarzy powinien również obowiązywać zakaz stosowania nawozów sztucznych w tych strefach.
 
Dnia 28 stycznia tego roku także 25 członków PE głównie „zieloni” oraz socjaliści, w tym Corarinne Lepage i Jose Bove w swym liście skierowanym do Komisji nalega na to, aby obszary EFA pozostały wolne od użycia nawozów chemicznych oraz pestycydów.
 
Należy zauważyć, że problem jest pozostałą do ustalenia kwestią reformy WPR na lata 2014-2020, a więc powstaje pytanie, czy w ramach wymagań dotyczących „zazieleniania” np. rośliny wysokobiałkowe uprawiane w ramach EFA, będą mogły być nawożone i traktowane pestycydami.
 
Niemniej jednak, wcześniej producenci skupieni w Copa Cogeca wyrazili krytyczny pogląd, że Obszar Zorientowany Ekologicznie powinien zachować potencjał produkcyjny w Unii Europejskiej nie powodując strat ekonomicznych, a kraje członkowskie powinny decydować o sposobie i rodzaju uprawy tych terenów. Niewykluczone, że PE poprze propozycje Komisji po publikacji 10 marca br., jakkolwiek chciałby zmian co do przewidywanych kar – zaznacza FAMMU/FAPA na podst.: Agra Facts No 06-14, 09-14.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Produkcja mięsa w Europie przesuwa się na wschód
 • Produkcja mięsa w Europie przesuwa się na wschód

  Przeobrażenia gospodarcze i polityczne powodują zmiany w każdej branży. Sektor mięsa w UE jest tego idealnym przykładem – stopniowo, ale nieustannie zmniejsza się produkcja w „starej UE”...
 • Zazielenienie – ułatwienia dla rolników
 • Zazielenienie – ułatwienia dla rolników

  Na wniosek ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela Komisja Europejska wydała decyzję umożliwiającą rolnikom skorzystanie z odstępstwa od obowiązku zastosowania w roku 2018 jednej z...
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
 • Nadal rosną ceny polskich jaj
 • Nadal rosną ceny polskich jaj

  W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. W ostatnich miesiącach br. ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną.
 • Razem łatwiej
 • Razem łatwiej

  Wnioski o przyznanie wsparcia na "Tworzenie grup producentów i organizacji producentów" PROW 2014 - 2020 będzie można składać od 30 października do 28 grudnia 2017 r. w Oddziałach Regionalnych...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl