| Autor: mikolaj

Najnowszy raport USDA. Mniejsze prognozy zbiorów soi i kukurydzy. Zasiewy pszenicy w USA najniższe od ponad 100 lat

Wczoraj o godzinie 18 naszego czasu Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych opublikował ważne raporty - kwartalny o stanie amerykańskich zapasów oraz miesięczny z najnowszą prognozą podaży i popytu krajowego i globalnego. Najważniejsze zapisy obu dokumentów zebrał Andrzej Bąk z e-WGT.

Najnowszy raport USDA. Mniejsze prognozy zbiorów soi i kukurydzy. Zasiewy pszenicy w USA najniższe od ponad 100 lat
Pszenica w USA

W przypadku pszenicy w USA dokonano, większego od oczekiwań, cięcia areału zasiewów pszenicy ozimej pod zbiory 2017 - do poziomu 32,38 mln akrów – najniżej od 1909 roku. Kwartalny raport o stanie amerykańskich zapasów pszenicy na 1 grudnia był powyżej oczekiwań i pokazał wzrost o 19% - licząc rok do roku.

Pszenica na świecie

USDA podniósł globalną produkcję pszenicy o 1,4 mln ton do 752,7 mln ton, a zapasy końcowe o 1,2 mln ton do 253,3 mln ton, w sezonie 2016/17. Zgodnie z oczekiwaniami, argentyńska produkcja pszenicy została zwiększona o 1 mln ton do 15 mln ton, ale także rosyjska o 0,5 mln ton do 72,5 Mt.

Kukurydza w USA

Amerykanie obniżyli symbolicznie, swoje wcześniejsze (rekordowe), szacunki plonowania kukurydzy i soi. W konsekwencji szacunki produkcji kukurydzy w USA zostały zmniejszone o 2 mln ton do 384,8 mln ton (nadal rekord). Obniżono nieco zużycie krajowe kukurydzy na cele paszowe ale podniesiono przerób na bioetanol, stąd zapasy w USA na koniec sezonu obniżono o 1,2 mln ton do rekordowych 59,8 mln ton (+36,4%-rok do roku).

Raport kwartalny o stanie zapasów amerykańskiej kukurydzy (na 1 grudnia) był lepszy od oczekiwań i pokazał krajowe zapasy na poziomie 314,57 mln ton (+10%-rok do roku).


Czytaj dalej na następnej stronie...

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!